Fotogalerie

ZIMNÍ SEZÓNA 2015/2016 - KRÁTKÉ OHLÉDNUTÍ

25.05.2016

Máme za sebou 115 dní hodně tvrdé práce, kdy jsme nastoupali okolo 60 000 výškových metrů a v mnoha případech jsme šli jen a jen čistě na GPSku a po "čuchu" :-), ... Pásy jsem sundal z lyží 17. května a tím pro mne zima letos skončila ...

LAVINY
Během tohoto maratónu jsme se měli možnost samozřejmě setkat s mnohými lavinami, které se nám naštěstí někdy větším a někdy menším obloukem vyhýbaly. K jedné jsme dorazili těsně po ukončení pátrání a pak jsme měli možnost u druhé přímo na ostro zasahovat ... Bohužel jsme měli možnost setkat se letos i s velmi tragickou lavinou nad Lizumer hutte. I když toto setkání bylo na dálku, tak nás všechny zasáhla poměrně silně ...

PRAŠÁÁÁN
I když i tato letošní zima patří mezi ty slabší, tak jsme měli OPRAVDU jen málo momentů bez prašanu!!! Legenda o Prašanovém bohu je přísná a my se ji velmi striktně snažíme držet :-)))

Vždyť už jen v lednu v Krkonoších za oblev a deště čekal málokdo, že se sklouzne v prašanu a nám to perfektně klaplo:-)

Tady také nesmím hlavně zapomenout na večírky na Richtrovkách s takovou jednou neskutečnou partičkou :-)))

Další podobný moment nastal v rámci Lavinového kurzu EXPERT, kdy jeden den zachraňujeme na reálné lavině a za dva dny prostupujeme a následně odpaňujeme 45 stupnů strmé žlaby plné hlubokého prašanu :-)

A takhle bych mohl pokračovat dál a dál. Vím, že jen jednou jsme prašan PROSTĚ nepotkali (kvůli masivnímu oteplení a následnému zmrznutí), ale jinak to bylo OPRAVDU až neskutečný a všichni si to mohli maximálně užít :-)))

Rád bych tady zdůraznil ještě takové tři zlomové momenty:

1. FREERIDE CAMP V DISENTISU
Tento prašanový nářez pro mne zůstane v paměti nejen kvůli neskutečnému prašanu, ale především proto, že si tyto pohádkové jízdy s námi mohl užívat i 12,5 letý mladý začínající freerider. Najíždět s takovýmto jezdcem do strmých svahů plných skal byl pro mne velmi silný zážitek, ale on s bravúrou vše perfektně zvládnul :-)))


2. STUBAI HAUTE ROUTE - DALŠÍ PRAŠANOVÁ POHÁDKA!!!
Tady jsem zažil neskutečný a hlavně vítězný závod o to, kdo první rozjezdí jediný skvělý panenský prašanový svah nad jinak narvanou chatou. My jsme s tím na počátku ani nepočítali, ale situace nám nabídla možnost a my se jí chytili pevně a nepustili :-) Střídání na špici při prošlapávání bylo rychlejší a rychlejší a pak ... pak jsme si mohli slastně užívat neskutečnou parádní vítěznou jízdu :-) a čekaly nás dvě odměny na ráz:
1. panenský prašan na širokém svahu jen pro nás
2. zklamání ve tvářích těch, co to prostě nestihli :-)))


3. Letošní poslední výlet za prašanem na GROSSVENEDIGER,

kdy 16. května stojíme pod velmi strmým žlabem plným panenského prašanu místy až po stehna ... Ano, dalo se jít bezpečně na mačkách přímo po hraně k vrcholu mimo tento 45 nádherný žlab, ale pokud vám někdo nabídne plnou náruč skvělého prašanu, nesmíte se PROSTĚ k této nabídce postavit zády ani na konci zimy :-)))

Samozřejmě nesmím zapomenout na další spoustu parádních túr, kdy nám také většinou klaply supr podmínky a všichni si tak mohli vše užit úplně maximálně :-)


Co mi ale udělalo asi největší radost je fakt, že Honzíkovi se taky líbí skialpy :-)

Poděkovat musím především všem vám, že jste se s námi vydávali do těchto neskutečných dobrodružství!

A na tomto místě nesmím opomenout, že ten nádherný jiskřivý zázrak jsem si mohl užívat na mých kouzelných Gétrojkách G3 Synapse (dík posílám do Boatparku), měli jsme k dispozici nejlepší pípáky na trhu Arva Neo od kluků ze Skialpshopu a samozřejmě musím s velkou poklonou poděkovat Prašanovému pánabohu, který nad námi celou dobu držel ochrannou ruku a pod lyže nám sypal ty fúry prašanu :-)))

S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři