OBTÍŽNOST NAŠICH TÚRZÁKLADNÍ DĚLENÍ:

Nejlepší dělení je vždy takové, které je především jednoduché a názorné. Běžně používaná stupnice: "JDE TO, DŘE TO a NEJDE TO" mi plně vyhovuje 😊
Snažíme se používat podobně jednoduchou klasifikace:

EASY

Pro začínající, pohodáře...
(technicky a fyzicky méně náročné)

MEDIUM

Pro středně pokročilé, zkušenější...
(technicky a fyzicky středně náročné, určitě zkušenosti výhodou)

EXPERT 

Pro zkušené a nadupané, pro fajnšmekry...
(technicky a fyzicky náročné, zkušenosti nutné)


Je ale samozřejmé, že úspěšný a skvělý výstup či horský přechod je do značné míry závislý především na vaší fyzické kondici. Je samozřejmé, že další vliv má v zimě vaše technika jízdy na lyžích či snowboardu a v létě zase vaše technika lezení, postupu na mačkách, ...

Abychom vám usnadnili výběr, do jaké akce se s námi pustit, připravili jsme pro vás snad velmi názorný přehled. A právě proto, abyste se mohli, co nejlépe orientovat, rozdělili jsme celkové hodnocení obtížnosti túry do tří základních skupin:ROZDĚLENÍ TÚR PODLE POŽADAVKŮ NA:

FYZICKÁ KONDICE, NÁMAHA
Abyste si mohli váš vysněný výstup perfektně užít, je důležité si uvědomit, že základem je rozhodně vaše fyzická kondice.
Nic naplat, ale abyste se na kopec mohli dostat, musíte na něj prostě sami vystoupat a abyste si ho ještě navíc parádně užili a mohli se při šlapaní navíc kochat okolím, výhledy či atmosférou, je vaše dostatečná fyzická kondice nepostradatelná.

Obtížnost našich túr 02
TECHNIKA JÍZDY NA LYŽÍCH A SNOWBOARDU
Abyste si mohli váš vysněný výstup v zimě perfektně užít, je důležité si uvědomit, že se dolů budete dostávat na lyžích či snowboardu. Lyžování na sjezdovkách je věc jedna, ale vjezd do volného terénu, navíc s baťohem na zádech, je věc druhá.
Je důležité, snažit se trénovat a využít k tomu každou vhodnou příležitost. Je také důležité si uvědomit, že některé lyže a boty mohou být do volného terénu vhodnější a jízda je pak mnohem snazší a pohodovější.

Obtížnost našich túr 03
TECHNIKA VÝSTUPU, LEZENÍ
Abyste si mohli váš vysněný výstup a pak samozřejmě sestup mohli perfektně užít, je důležité si uvědomit, že v rámci těžších výstupů je nutná určitá úroveň lezecké techniky a zkušenost s tímto pohybem. Především při alpských výstupech bych pak vyzdvihl pohyb na mačkách a práci s cepínem. Je také důležité si uvědomit, že některé mačky, cepíny a především boty mohou být do tohoto terénu vhodnější a výstupy a především i sestupy jsou pak mnohem snazší, pohodovější a hlavně bezpečnější.


Dále jsme pro vás vytvořili v každé jednotlivé kategorii ještě další pětistupňové dělení. Pěkně jsme je pak vybarvili a vy tak budete vždycky přesně vědět, jestli je ta konkrétní túra či akce pro vás ušitá přímo na míru nebo ne.

A NEZAPOMEŇTE, S NÁMI JE TO PŘECI VŽDY NA POHODU 😊


TRAVERZ HŘEBENE COSMIQUES NA POHODU 😊 - s Honzíkem v jedné z nejkrásnějších vysokohorských túr v Alpách (Chamonix, Aiguille du Midi) 


Členství v:
Spolupráce s:
Partneři