Frenky, Kristýnka a Lavinka?

Pejskové ke mně patří už hodně dlouho :-) Vždycky jsem miloval takový to lítání kolem mne, čmuchání a neskurečný tah na bránu při asi nejlepší hře s pejsky - hledání, pátrání :-)))


Frenky, Kristýnka a Lavinka 01

LAVINKA
A opět fenka a opět border colie tricolor Avalanche, Lavinka. Zatím tak trochu spíš rozpustilý štěňátko :-)))

KRISTÝNKA
Další fenka v pořadí Kristýnka, Kristý, tentokrát border colie tricolor ... Kristýnku jsme si pořizovali jako budoucího nástupce Františka pro hledání v lavinách a pátrání po ztracených v lesích. Díky setkání se psovody přímo z Anglie nabral její výcvik ten správný směr a Kristýnka velmi brzy patřila k absolutní špičce pro hledání nejen v lavinách :-) V tlapkách má i celou řadu čtyřtisícovek, včetně přechodu Monte Rosy :-)   

ARINKA
Tuhle fenku kokřice jsme tak trochu zdělili. Byla s ní hned od začátku legrace, neměla nikoho ráda :-) Nakonec jsme se sehráli a svou druhou polovinu života strávila po boku Františka a myslím si, že se to oběma líbilo :-) 

FRENKY
Pak přišel německý ovčák Frenky, František. Prvoplánově jsem si ho pořizoval jako pracovního psa - lavinový a pátrací pes. A hned od mala jsme se vrhli do tréninku. V té době se ještě chtělo trénovat :-) a podle toho také vypadaly výsledky :-) Frenky brzy získal ty nejvyšší ohodnocení CW a získal i atesty MV pro plošné vyhledávání. Byl se mnou na řadě čtyřtisícových vrcholů a to včetně Mont Blanku, přechodu Monte Rosy, ale i Liskammu :-))) 

RON
Prvním v pořadí byl irský setr Ron, Ronďa. To byl můj veliký kámoš. Rád se mnou běhal v lese, chodil se mnou na lezení nejen v Adršpachu a miloval toulky v Krkonoších. Závěr života strávil v Modrém dole. 


 

PSÍ MODLITBA
Nasyť mne pane, napoj mne a dej mi čistý pelíšek.
Povídej si se mnou, protože tvůj hlas mi často nahrazuje vodítko.
Když budeš ke mne laskavý, budu ti s radostí sloužit a určitě najdeš místo v mém srdci.
Dej mi čas, abych pochopil, co po mne chceš.
A nebij mne, když náhodou nesplním tvou vůli. Možná, že obojek nebo vodítko nejsou v pořádku a možná, že je chyba i u tebe.
Neuvazuj mne prosím příliš na krátko a nedávej mi ostnatý obojek, který mne zraňuje a dělá mi modřiny.
Až uvidíš, že se moje dny krátí, až ti už nebudu moci dále sloužit, můj pane, nenech mne prosím hladovět a nikomu mne neprodávej.
Buď tak hodný, když to bude nutné, připrav mi rychlou a milosrdnou smrt a bůh se ti odmění tady i na věčnosti.

Amen

Členství v:
Spolupráce s:
Partneři