Fotogalerie

ZÁVĚREČNÉ ZKOUŠKY – Horský vůdce UIAGM

02.07.2006

(FRANCIE, Chamonix - 2. – 11. 07. 2006) 

Závěrečné zkoušky probíhaly v Chamonix. Tato závěrečná etapa měla být zaměřená na tzv. těžké túry. Program jsme zahájili pomocí vláčku na ledovec Mer de Glace procvičováním metodiky pohybu na ledovci.

Od dalšího dne se k nám připojil vůdce z Aosty, aby dohlížel na tuto závěrečnou etapu a na závěrečné zkoušky. Vždycky šel s jednou dvojkou a hlídal její postup.

První výstup vedl z lanovky Grands Montets na Petit Aiguille VerteVoie Normale (krátká a lehoučká hřebenovka s několika skalními přelezy). Další výstup nás z chaty Refuge des Cosmiques vede hřebenem Cosmiques až na Aiguille du Midi (tenhle výstup už byl o něco lepší, ale opět se jedná o kratičkou a nekomplikovanou túru). Pak se alespoň podařilo vyměnit přechod celého ledovce Glacier du Géant na chatu Torino za přímý výjezd lanovkou z La Palud. Pokus o další túrku byl přerušen bouřkou. Vrátili jsme se tedy zpět na chatu (někteří trochu otřeseni). Nejhorší je čekání na počasí na chatě, je to krapet drahý ale hlavně strašně nudný. Následující výstup vedl na Aiguille du Tour – sestupovkou (takže opět jedna z těch „těžkých“ túr :-)). Zato výhledy do V stěny Mont Blancu stojí za to. Další dvě túry nás zavedly do západní části masívu Mont Blancu na chatu Conscrits. První túra byl přechod hřebene Dômes de Miage přes Aig Bérangére (krátká sněhová hřebenovka bez jediného problému). Finální túra vedla na Mont Tondu (ještě kratší a ještě jednodušší výstup). Sestoupili jsme k jezerům Lacs Jovet a pak zpět k autům. Vrátili jsme se do Chamonix na naši základnu, chatu Aster.

Tady jsme si vyslechli závěrečné hodnocení, které ale bylo výrazně ztíženo výběrem našich právě absolvovaných „těžkých“ túr. Všichni jsme ale úspěšně prošli a tak to dobře dopadlo. Těchto zkoušek se nás zúčastnilo (stejně jako rok před tím u Aspirantských zkoušek) 7 z 8 prvních českých gajdů ...

S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři