Fotogalerie

VYSOKÉ TATRY - SUPER LEZENÍ V PEVNÉ ŽULE

10.09.2006

(SLOVENSKO, Vysoké Tatry 10. - 14. 9. 2006)

Po celkem nevydařeném létě se naopak podzim vytáhl krásným počasím. Proto jsme ho s Petrem využili k návštěvě našich východních sousedů a krásně jsme si zalezli v pevné tatranské žule. Nejprve jsme se vypravili na asi nejvyhlášenější klasiku, co v Tatrách je.

Na Žabího koně (2 300 m) s jeho vyhlášenou hranou ostrou jako žiletka a zároveň jsme si ještě střihli i „Štáflovky“ na Volovku (2 373 m). Krásné lezení v pevné skále s úžasnými výhledy a expozicí. 

Další den jsme vylezli na Vysokou (2 560 m) - J žebrem a opět nás výhledy dostaly :-) Sestoupili jsme přes chatu pod Rysmi dolů k autu.

Přejeli jsme do Vyšných Hágů a vystoupali na Sliezsky dom a hned ještě na Velickou stěnu (2 100 m) – přes Biely výlom. Původní plán byl sice výstup na Gerlachovský štít, ale nakonec jsme plány zásadně přehodnotili a další den jsme vyrazili opět na Velickou stěnu – Gálfy V, VI. Petr tak měl možnost si vyzkoušet, jaké to je stoupat už krapet těžší cestou. Také sedět na štandu v kolmé stěně má cosi do sebe. Krásné lezení!!! A závěrečný den jsme se vypravili na Granátovou stěnu (2 245 m) – suprovou pětičku po hraně…
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři