Fotogalerie

VÝLET K VODĚ :-)))

17.09.2010

(ŠVÝCARSKO, Ticino 17. 9. 2010)

Na závěr tohoto týdne jsem se domlouval s mým „švýcarským“ přítelem Dándym na společných výstupech v Alpách.

Počasí se ale opět rozhodlo pro změnu a tak jsme se vydali na takový menší a překvapivý automobilový výlet k vodě :-))) a navíc do sousední oblasti Švýcarska. 

Tahle část Švýcarska už není Wallis, jedná se o u nás méně známou oblast Ticino. Spolu s další u nás méně známou oblastí Graubünden považuju právě tyto části Švýcarska za ty nejúžasnější. Jsou naprosto originální a jejich krajina vás bezesporu nadchne. Ne, nesmíte tady samozřejmě hledat nejvyšší kopce, nejtěžšší stěny, největší lyžařská střediska, ...!!! Pokud ale budete hledat nádhernou a neokoukatelnou skromnou krajinu, kdy na severu projíždíte mohutnými horskými průsmyky, abyste za pár okamžiků ocitli u nádherných jezer s palmami dole v Itálii, tak jste tady správně :-)

Konkrétně jsme jeli k vodní přehradě Luzone poblíž městečka Olivone. Betonová zeď přehrady je zde pevně zakousnutá do bočních stěn celkem divokého údolí. Nádherná je ale především v tom, že o ni až do poslední chvíle vlastně ani nevíte :-))) Až když jsme přijeli k samotnému upatí a zalomili hlavy při pohledu vzhůru, tak jsme si uvědomili tu její mohutnost.

No a pak už nezbývalo než zaparkovat auto, zaplatit lezné a vyrazit touto mohutnou stěnou vzhůru :-)))

A co k tomuto výletu rozhodně musím dodat na závěr? Díky Dándy, bylo to supr :-)))
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři