Fotogalerie

VÍCEDÉLKOVÉ LEZENÍ V ALPÁCH - NA MAČKÁCH I V LEZEČKÁCH 2007

08.06.2007

(RAKOUSKO 8. - 12. 6. 2007)

Tento prodloužený týden jsme s Radkem, Petrem a Tomášem i přes všelijakou předpověď počasí vyrazili za dobrodružstvím vícedélkového lezení v Alpách.

Naším prvním cílem byl Grossglockner (3 798 m) a jeho nádherná a vyhlášená hřebenovka Stüdlgrat III+. Večer při příchodu do winterraumu na Stüdlhütte jsme sice trochu zmokli, ale následující den se opravdu vydařil. Krásné počasí, pevná skála, supr podmínky ve stěně, co si více přát? Výstup jsme si perfektně užívali ... Krátké setkání s trojkou mladých Poláků při sestupu nás sice málem čtyřikrát stálo život, ale jinak byla pohoda :-)

Další den jsme se vypravili teď už bez Tomáše do Gesäuse. Zdejší vápencové cesty sice nejsou u nás tak známé. Jsou ale nádherné a můžete si vybrat ze všech možných klasifikací i délek a navíc bez lidí. My si vybrali nádherných 17 délek ploten na Kleiner Ödstein cestu Waidhofnerweg IV+. Lezení bylo krásný a také počasí nám zatím přálo. Další den jsme plánovali podobnou i když trochu kratší túru. V noci ale bohužel přišla velká bouřka a tak jsme to ráno zabalili a odjeli domů. A aby toho nebylo zase tak málo, zastavili jsme se na úplný závěr ještě na Suškách...
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři