Fotogalerie

UKÁZKY PRÁCE ŠPIČKOVÉHO LAVINOVÉHO PSA

18.02.2015

(KRKONOŠE, Richtrovky 18. 2. 2015)

Na Richtrovkách se snažíme ukazovat a nejen našim klientům, jak pracuje špičkový lavinový pes.

Pravidelně se snažíme i dětem ze všech možných škol, které sem jezdí, vysvětlovat, jaká nebezbečí na ně mohou na horách číhat. Samozřejmě se snažíme informace porcovat podle přiměřenosti k věku dětí :-) Nejlepším závěrem vždy bývá ukázka práce pejska a závěrečné mohutné hlazení :-)))

Tady je krátká ukázka na videu

Pro psy jsou takovéto ukázky velmi náročné: tma, hluboce zarolbovaní figuranti, spousta falešných stop a většinou cca 50 diváků v blízkosti. Dá se říct, že se takto maximálně přibližujeme realitě a pokud pes navíc označuje s naprostou přesností a vehementně se dere k figurantovi, je to pro psovoda nejlepší odměna :-) Zlým snem psovoda je naopak pes bez zájmu pracovat, pes, který vůbec netuší, co má dělat, pes, co navíc kouše do figurantů, které náhodou najde, ... to je velký problém.

Teď mne navíc potěšil zájem mého kolegy z Jizerek, ukázat práci svého pejska. A přesto, že poslední trénink s rolbou absolvoval před mnoha lety, tak se ukázka perfektně povedla a po velmi vydatném kopání jsme zasypané úspěšně osvobodili :-)

S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři