Fotogalerie

UKÁZKA PRO DĚTI SE ZRAKOVÝM POSTIŽENÍM

04.12.2010

(KRKONOŠE, Pomezní boudy 4. 12. 2010)

Před pár týdny nám přišel email, jestli bychom neudělali přednášku o lavinách pro děti se zrakovým handicapem. Podnikají výlet do Krkonoš a tak je napadlo, že by se kromě krásných výletů dozvěděly i něco nového a zajímavého.

Mám samozeřejmě připravenou celou řadu prezentací, fotografií a filmů, ale ... ale s tím si asi teď nevystačíme :-)

Jedeme za nimi s mým kamarádem a kolegou Robertem s hromadou lavinových přístrojů, sond, lopat ale hlavně s našimi lavinovými pejsky Tobíkem a Kristýnkou. Nechybí ani náš podpůrný tým Zuzka a Zuzka s Honzíkem :-)

Neměl jsem vůbec představu, jak budeme dětem popisovat, co a jak v lavinách, když mají možnost poznávat svět především podle hmatu ... Čekalo na nás asi deset dětí různého věku a s různými problémy s očima. Byl jsem ale velmi překvapený, jak se vzájemně doplňovaly, pomáhaly si, smály se a podrobně se zajímaly o všechno možné ... Nejvíc se o laviny zajímal takovej správnej kluk, který neviděl vůbec. Vyptával se na všechny možné podrobnosti a chtěl si rozhodně vyzkoušet, jaké je to být zasypaný pod lavinou ... Škoda, že bylo ještě málo sněhu, určitě by si to jinak vyzkoušel :-))) Po krátkém úvodu s pípakama a sondama zaujal všechny lavinový airbag, který si mohly i s jeho aktivací vyzkoušet. Pak jsme si začali povídat o pejscích. Další část následovala venku před chatou, kde jsme dětem ukazovali, jak je to vlastně s těmi pejsky :-))) A myslím si, že to je bavilo rozhodně nejvíc. Schovávat se a pak se tahat s pejsky o aportky a hrát si s nimi, bylo to pravé ořechové :-)))


SPC pro zrakově postižené děti v Hradci Králové
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři