Fotogalerie

TUX HAUTE ROUTE 2020

04.03.2020

Tuxské Alpy jsou pohoří ležící ve spolkové zemi Tyrolsko v Rakousku. Dřívější název Tuxer Voralpen se již od roku 1984 nepoužívá.

Horská oblast Tux je ideálním terénem pro parádní skialpové přechody, která nabízí nejen výhledově nádherné výstupy, ale také parádní dlouhé sjezdy 😊

Po srazu na parkovišti vyrážíme směrem na chatu Rastkogelhütte (2 124 m). Asfalt se za pár okamžiků měni ve sníh a dokonce se nám i postupně začíná ukazovat celá kulisa zdejšího horského prostředí. Chata nás velmi mile překvapila a zdejší KNEDLO, VEPŘO, ZELO vyhrálo na plné čáře 😊!

Ve čtvrtek ráno se dostávám tak trochu do kleští. Počasí má být rozumne pouze několik hodin během dopoledne, ale snídaně se tady servíruje hóóódně pozdě. Pak jsme nuceni se na túře moc nezdržovat 😊. Nakonec se ukáže, že to bylo velmi prozíravé rozhodnutí. Samotný výstup na Rastkogel (2 762 m) je parádní a skoro celou dobu se můžeme kochat neskutečnými výhledy. Následný sjezd nabízí jak prašan tak i později difůzku! Další výstup na Halslspitzi (2 574 m) přerušíme na samotné vrcholové hraně kvůli zhoršujícím se podmínkám a začneme sjíždět k chatě Weidenerhütte (1 799 m).

V pátek nás čeká další parádní etapa a znovu máme předpověď počasí jen na pár hodin. Úvodní výstup na Hobajoch (2 574 m) sice musíme prošlápnout sami, ale jedná se o krajinově i terénem naprosto luxusní skialpovou perličku! Ze samotného vrcholu nás čeká parádní sjezd, pak nalepíme pásy a znovu začínáme stoupat tentokrát až na vrchol Torspitze (2 663 m). Opět parádní túra, která se na samotném vrcholu mění v takový malinkatý orientační rébus 😊. Nakonec na pohodu dojíždíme až k naší další chatičce - Lizumerhütte (2 019 m).

Tato chata je u nás známá především neskutečnou tragédií:

LAVINOVÁ NEHODA LIZUMER HUTTE 6. 2. 2016

My tady zažíváme naopak pohodu a klídek, super gulášová polívka a pak buchtičky se šódou podtrhují atmosféru závěrečného večírku.

Náš původní plán, že se půjdeme podívat po stopách výše zmíněné tragédie a pokusíme se vystoupit na zdejší dominantu Geier (2 857 m), musíme pozměnit a vracíme se přes Torspitzi (2 663 m) k parádnímu prašanovému sjezdu a míříme směrem dolů do údolí k lyžařskému středisku Geiselhöfe.

Tux Haute route je opravdová skialpová perlička se vším všudy!

Vřele doporučuji a navíc, jak se opět ukazuje, vyrážejte do hor se super partou a výbornými kamarády 😊, užijete se vše mnohonásobně více!

S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři