Fotogalerie

TRAVERZ MATTERHORNU - 2008

02.08.2008

(ŠVÝCARSKO, Wallis 2. - 8. 8. 2008)

Parádní předpověď počasí a my se tak rozhodli k ráznému kroku. Vše jsme nasměrovali na tento parádní výstup. Aklimatizaci jsme zvolili na Breithornu.

Jeho parádní a především kompletní traverz: Roccia Nera (4 075 m), Östlicher Zwilling (4 106 m), Westlicher Zwilling (4 139 m), Mittelgipfel (4 159 m), Breithorn (4 164 m) jsme zakončili na Rifugio Theodule (3 317 m). Náš další cíl se nám zatím schovával v mracích. 

Další den jsme nastupovali na chatu Refugio Carrel (3 829 m). Na závěr dne jsme tady ještě řešili záchranu jednoho francouzského horolezce, který si při výstupu na chatu těžce poranil oba kotníky. Tekla mu navíc krev i z uší a my z nich nedostali další vysvětlující info... Okamžité volání vrtulníku byla tak jediná rozumná volba (další den by přiletět nemohl). Jaké bylo moje překvapení, když jsem se při manipulaci se zraněným do vrtulníku setkal opět se svým školitelem Rudy Janinem. Stihli jsme na sebe pouze kývnout na pozdrav, než se za Francouzem zabouchli dveře a vrtulník zmizel prudkým manévrem v údolí.

Bohužel se na další den krapet zvrtla předpověď počasí a my tak zůstali na tomto „Orlím hnízdě“ ještě další noc. Tímto moc a moc děkuji svým přátelům na telefonu za perfektní zpravodajské služby ohledně počasí :-))). Panoval tady ohledně toho dokonalý hokej, ale my tak měli naprostý klid.

Výstup Lvím hřebenem probíhal v poklidu. Počasí bylo fantastický a my tak postupně ukrajovali kousek po kousku tohoto nádherného lezení. Snažili jsme se celkem dost fotit a najednou jsme se objevili u Italského vrcholového kříže. Vrchol Matterhornu (4 478 m)!!! Sestup hřebenem Hörnli probíhal podle plánu, ale nakonec jsme museli zůstat na stejnojmenné chatě, protože bychom nestihli lanovku do Zermattu. 
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři