Fotogalerie

TO NEJLEPŠÍ Z BERNSKÝCH ALP A WALLISU - SKIALPOVÝ NÁŘEZ

16.04.2006

(ŠVÝCARSKO, Bernské Alpy, Wallis 16. – 23. 04. 2006)
 
Aklimatizaci jsme si neodpustili a vyrazili jsme tedy na Weissmies. Denní túra s použitím lanovky. 2 500 m sjezdu, škoda, že nás nahoře zahalily mraky.

Bernské Alpy, akcička ušitá přesně na míru.Láďovi a Martině chybějí dva poslední vrcholy v této části Alp. Jungfrau a Gross Grünhorn. V rámci tohoto výletu jsme tentokrát použili skialpy. Nastoupili jsme z jihu přes ledovec Aletschgletscher a výstup na Konkordia hütte stojí opravdu za to – 427 ocelových schodů ...

Další den nás čekal výstup na Gross Grünhorn (zimní cesta) – nádherný klasický výstup a ještě krásnější sjezd. O den déle Jungfrau, trochu zdrcující je plochý začátek. Ale dolez do sedla Rottal a následující závěrečný hřebínek jsou super. Pohled na Mönch či Aletschhorn berou dech. A sjezd? Opět paráda!

Předpověď počasí nám trochu zamíchala s původními plány. Ráno ale vyrážíme přes zajímavý vrchol Wyssnollen a úžasný ledovec Fieschergletscher až úplně dolů do údolí. Divokost koutu této nádherné přírody stojí určitě za návštěvu.

A závěrečná tečka? Výjezd z Zermattu lanovkou na Malý Matterhorn. Výstup na Breithorn a pak už jen a jen sjezd až zpět do Zermattu ... Přibližně 2 500 m převýšení úžasným ledovcem Schwarzegletscher, co dodat.

S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři