Fotogalerie

SNOWFEST DAVOS 2010

21.03.2010

(ŠVÝCARSKO, Davos 21. - 25. 3. 2010)

Kumestrol (Jaromír Lojza), Petr Socha a Luboš Sušila spolu se svými kamarády a kamarádkami (ale i manželkami :-))) a letos i se svými potomky) uspořádali další parádní pokračování této jedinečné akce.

Kluci se tohoto svého obrovského snu zhostili opravdu perfektně a více než 100 lidí byla touto ojedinělou akcí rozhodně nadšena.

Mezi největší lákdla z programu uvedu především:
SALOMON FREERIDE COACHING
Velmi populární program, který do Davosu přiláká každým rokem více a více lyžařů a snowboardistů. Lyžování ve volném terénu pod vedením předních českých (a švýcarských) freeriderů je jedna z cest, jak se dostat freeridu pod kůži, jezdit lépe a bezpečněji. Hlavní osobností mezi kouči je Robin Kaleta, ale i další osobnosti českého freeridu: Honza Schauer, guru českých riderů a autor jediné české knihy o freeskiingu, nejlepší čeští a slovenští pro rideři jako Simona Hrstková, Monika Tatarková, telemarkista Marek Macháček, David Knybel. Na všechny české kouče pak dohlíží Tom Elias, Švýcar s českými kořeny, který přes deset let působí v Davosu coby učitel lyžování a průvodce. O jeho lyžařských schopnostech hovoří i jeho tři vítězství ve freeride závodě Fearnada. Sbírku osobností pak doplňují Florian Krummenacher (2. místo SCOTT Czech Ride 2008), snowboardista z Davosu, Alain Daerendinger, učitel freeride lyžování z Verbier a český profi učitel taktéž z Verbier Jan Toufar.

FREESKI TEST
Testování speciálních lyží do freeridu. Přes 60 párů lyží od několika značek bude připraveno představit se v akci účastníkům, kteří projeví zájem proniknout do pestrobarevného světa freeride ski. Testování lyží je jedinečná možnost, jak pochopit rozdíly mezi jednotlivými modely a souvislosti mezi konstrukčními prvky lyží, jejich vlastnostmi a sněhovými podmínkami. A třeba si i vybrat ten z modelů, který člověku nejvíce padne. Testovat se budou modely pro příští lyžařskou sezónu 2010/11, ale i stávající úspěšné modely. Program vede Luboš Sušila, šéfredaktor časopisu Freeski – jeden z nejpovolanějších odborníků v Česku.

Alpy4000.cz se i letos staly partnerem této velkolepé akce a podíleli jsme se samozřejmě především na „lavinách“ :-):
ARVA AVALANCHE CAMP
Pohyb ve volném terénu nese vysoké riziko lavinového nebezpečí. Bez dostatečných zkušeností je freeride hazardem se životem. Hlavně z tohoto důvodu jsme umožnili zájemcům o SNOWfest získat zkušenosti a alespoň základní znalosti a dovednosti ještě před samotným odjezdem do Davosu. Aby tak získali čas, který budou moci investovat do testování lyží, koučingu a dalších radostí tohoto setkání.

Premiérově jsme také byli zařazeni do SNOWTOUR, což je pro nás velkou pochvalou. A letos jsme v Davosu udělali i další premiéru a po klasickém úvodním Lavinovém kurzu BASIC a jsme uspořádali Lavinové kurzy EXPERT a vzali jsme zájemce do volného terénu, kde jsme je seznamovali s lavinovou problematikou přímo v praxi. A že se bylo letos na co dívat :-)))
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři