Fotogalerie

SKIALPOVÝ RÁJ - ST. CATERINA, VALFURVA, BORMIO 01/2017

06.03.2017

(ITÁLIE, Valfurva 6. - 10. 3. 2017)

Jedna z nejkrásnějších skialpových oblastí v Alpách!!!
"Nel paradiso dello sci alpinismo"

König Spitze (Gran Zebru) (3 851 m), Monte Cevedale (3 769 m), Punta San Mateo (3 678 m), Pizzo Tresero (3 595 m), – pěkná řádka možných velkých vrcholů, co říkáte? A patří mezi opravdovou skialpinistickou klasiku.

Navíc naše varianta tohoto úžasného výletu nabízí i celou řadu dalších perfektních a především pohodových výstupů a sjezdů. Nižší a lehčí vrcholy dostupné velmi rychle z naší chaty, respektive z hotýlku: Monte Pasquale (3 553 m), Monte Confinale (3 370 m), Cima San Giacomo (3281 m) – Punta Cerena (3 167 m), Cima Branca (3 000 m).

Část výstupů jsou po ledovci a část mimo něj, tedy na lehko :-) Okolní kopce tvoří ideální podkovu a my budeme přímo uprostřed ní.

Celou tuto akci pojmeme ZCELA NA POHODU :-) a s tím souvisí i volba naší základny. Tou se jednoznačně stává Hotel Rifugio Forni (2 178 m). Přeci jen parkování přímo u hotelu, vybraná italská večeře, neskutečně bohatá snídaně a vůbec zcela nestandardní pohodlí hotelu v naprosto horském prostředí za cenu běžné horské chaty, co k tomu dále dodávat :-)))

Není problém si i zajet odpočinout do lázní poblíž Bormia a nebo si zašopovat ve zdejších vyhlášených sportovních obchodech :-)

ÚTERÝ
Vyrážíme směrem na Pizzo Tresero (3 595 m). Hned na úvod potkáváme dva týmy Němců. Oni ale svůj výstup směřují na Punta San Mateo (3 678 m). Pod ledovci se tedy rozdělujeme a začínáme pěkně prošlapávat kvanta nového sněhu. Postupně se propracováváme pod vrcholové partie. Závěrečný výstup ve velmi strmém svahu s prašanem po kolena již budil celkem respekt, proto také nepostupujeme až do selda. Sjezd dolů byl parádní a samozřejmě se jednalo čisté odpaňování :-)

STŘEDA
Luxusní počasí a my jdeme tentokrát po stopách Němců a Němci naopak po stopách našich :-)

Brzy však jejich stopy končí pod lavinovým svahem a tak to začínám šlapat kompletně. Jdeme delší variantou, kterou se chodí již druhým rokem, kvůli lavinám ze seráků ve střední části. Dostali jsme se až do sedla, dál byl úsek zmrzlého sněhu, kde bychom se museli obout do maček a lyže dávat na baťoh ... Tak po krátké úvaze točíme a těšíme se na další parádní sjezd v prašanu :-)))

ČTVRTEK
HNusný počasí, je čas jít do hospody. Stoupáme tedy na Rifugio Pizzini :-)Z chaty pak využíváme stopu našich stálých přátel z Německa a stoupáme až pod Gran Zebru. Sjezd v prašanu v naprosté mlze má také své kouzlo: "Feeling snow :-)"

PÁTEK
Má být krásně, ale větrno. Celou noc naším hotýlkem cloumá vichřice. Ráno vyrážíme, ale brzy měním naše plány kvůli lavinám. Během dne v naší původně naplánované trase spadlo pět velmi slušných samovolných lavin. Jdeme tedy přes chatu Rifugio Branca až úplně pod skalní stěnu Cevedale. Němci končili asi v půlce údolí :-))) Sjezd dolů supr a u chaty veget a pohoda :-)))

S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři