Fotogalerie

SKIALPOVÝ RÁJ 04/2023 - PIZZO TRESERO, MONTE CEVEDALE skoro 2x, PALON DE LA MARE skoro

25.03.2023

Původní plán byl sice jiný, ale zvolená náhrada vše nadchla! Jedna z nejkrásnějších skialpových oblastí v Alpách!!! "Nel paradiso dello sci alpinismo" König Spitze (Gran Zebru) (3 851 m), Monte Cevedale (3 769 m), Palon de la Mare (3 703 m), Punta San Mateo (3 678 m), Pizzo Tresero (3 595 m), Monte Pasquale (3 553 m) – pěkná řádka možných velkých vrcholů, co říkáte?

Celou tuto akci pojmeme ZCELA NA POHODU a s tím souvisí i volba naší základny. Tou se jednoznačně stává Hotel Rifugio Forni (2 178 m). Přeci jen parkování přímo u hotelu, vybraná italská večeře, neskutečně bohatá snídaně a vůbec zcela nestandardní pohodlí hotelu v naprosto horském prostředí za cenu běžné horské chaty, co k tomu dále dodávat :-))) Není problém si i zajet odpočinout do lázní poblíž Bormia a nebo si zašopovat ve zdejších vyhlášených sportovních obchodech. Samotné výstupy vedeme ve stejném duchu! Prostě super túry, parádní prašan a naprostá pohoda.

První den míříme na Monte Cevedale (3 769 m). Máme nadupaný tým a tak valíme velmi rychle vzhůru. Technické problémy, kosa a velký vítr nás ale otáčí kousek z pod vrcholu. Následuje parádní sjezd!

Druhý den je konečně vrcholový, míříme na další TOP zdejší skialpový vrchol – Pizzo Tresero (3 595 m). Tentokrát se vše daří na 100%. Přes kazící se počasí jsme za chvíli u vrcholového kříže. Sjezd dolů je velice dlouhý, ale užíváme si ho skvěle.

Třetí den jdeme na další zdejší vrcholek – Palon de la Mare (3 703 m). Jdeme v klídku, na chatě Rifugio Branca si dáme ještě něco na posilnění a nakonec se dostaneme až k vrcholovému ledovci. Tady otáčíme, viditelnost je malá a na nás čeká skvělý prašan 😊

Závěrečný den míříme znovu na jednoznačně TOP zdejší skialpový vrchol Monte Cevedale (3 769 m). Tam se nám konečně podaří vystoupit až na samotný vrchol ke kříži. Super zážitek i co se týká sjezdu!

Další parta, která si hrábla i trochu víc, ale snad si to moc užila!
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři