Fotogalerie

SKIALPOVÝ KURZ EXPERT 2014

02.02.2014

(RAKOUSKO, Silvretta 30. 1. - 2. 2. 2014)

Mnoho z vás by rádo vyměnilo úzké a vratké běžky, se kterými brázdíte v zasněžených kopcích po upravených a značených cestách, za lyže vybavené speciálním vázáním a pásy, abyste tak mohli po těch samých kopcích jezdit úplně všude ...

Abyste mohli utéct před stále a stále víc se rozpínajícími horskými středisky kamsi vysoko, do míst, kde už neuslyšíte ten neskutečný mumraj, který už znáte ze svých domovů ... 
Abyste se tak mohli rozjet po svahu pokrytém jiskřivým prašanem a zanechat tam tak po sobě aspoň na chvíli nádhernou vlnovku ...

ČTVRTEK 30. 1. 2014
Vypisujeme náš vyhlášený Skialpový kurz EXPERT v Rakousku na Wildspitzi. Díky počasí a zhoršujícím se lavinovým podmínkám ale nemíříme na Wildspitzi. Naším cílem je Silvretta. Po výjezdu lanovkou a busíkem nás čeká výstup na chatu Wiesbadenerhutte. Cesta po jezeře je ale ještě uzavřena a po letní cestě to prostě nejde. Vracíme se zpět a ubytováváme se na chatě Madlenerhaus. Super ubytko využijeme ještě na další noc.

PÁTEK 31. 1. 2014
Míříme na pracně připravenou túru. Počasí se postupně vylepšuje a my si postupně vysvětlujeme postup v lavinovém terénu. Klouzavý blok nám vyšel parádně po prvním skoku se sesouvají dvě vrstvy a navíc se na nás dole vysypává vrstva plovoucího sněhu :-))), budí respekt. Túru končíme ve vrcholových partiích a raději se vracíme dolů. Na chatě nás čeká další podrobná příprava na následující den. 

SOBOTA 1. 2. 2014
Vyrážíme směrem na chatu Wiesbadenerhutte. Dnes se počasí trochu kazí a vítr fučí víc a víc. K vrcholovému sedlu nakonce nedojdeme a z nejnižšího možného bodu sjíždíme k chatě. Sníh je ubitý od větru a jízda za špatné viditelnosti také není nic moc. Do winterraumu se za moment dostáváme a začínáme topit :-)

Večerní program zahajujeme uzlíky, svozným prostředkem, ...

NEDĚLE 2. 2. 2014
Čeká nás cesta zpět k autům. Přes noc napadlo skoro 15 cm nového a kyprého sněhu. Dá se očekávat parádní sjezd :-) A taky jo, nahoře jsme první a z údolí se sem šinou početné skupinky zájemců o prašan. My jsme tady ale první a už začínáme odpaňovat úžasné severní svahy :-)

U jezera si ještě alespoň cvičně vyzkoušíme vyprošťování zasypaného pod lavinou a už se loučíme se Silvrettou a míříme k autům.
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři