Fotogalerie

SKIALPOVÝ KURZ BASIC A PRVNÍ KRŮČKY 01/2015

10.01.2015

(KRKONOŠE, Richtrovky 10. - 13. 1. 2015)

Víkendový kurz na Richtrovy boudy plně nabitý těmi nejnovějšími informacemi, samozřejmostí je i „tvrdý“ nácvik přímo v praxi na našich jedinečných lavinových trenažérech a parádních skialpových svazích plných prašanůůůů :-)

Sezóna 2015 se začíná pomalu rozjíždět. Sníh a počasí nám naštěstí přálo neskutečně. Čtvrtek a pátek před kurzem na horách leje. Dokonce i na hřebenech!!! V sobotu dopoledne ještě prší, ale v momentě srazu déšť ustal a my si tak mohli dát parádní výstup Modrým dolem v klidu a na pohodu. Mohli jsme také sledovat sesuvy lavin poměrně slušných rozměrů kupodivu za 2. stupně lavinového nebezpečí :-))) Na hřebenech se sice znovu počasí trochu zkazilo, ale Poláci předpovídali ochlazení s chumelením a to se také samozřejmě skutečně stalo. Během neděle nám napadlo skoro 30 cm prašanu, to jsme cvičili na lavinovém trenažéru a hned v pondělí jsme jezdili nádherné panenské prašanové svahy.

Po večerech jsme řešili lavinovou problematiku, mapy a navigaci pomocí GPS a našich Mapových rastrů, ledovcovou problematiku a zkusili jsme si i nácvik vytažení z trhliny.

A ráno, za nádherného počasí se vydáváme směrem k Výrovce a směřujeme do Modrého dolu za parádním sjezdem. Uděláme sněhový profil. Musíme být samozřejmě opatrní, kde jít můžeme a kde nesmíme kvůli pravidlům KRNAPu a pak už frčíme dolů a okolo Arniky je sníh asi nejlepší. Tahle parádička stálo za to :-)

Na to, jaká je zima, jsme si sněhu užili naprosto skvěle a vrchovatě!

S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři