Fotogalerie

SKIALPOVÝ KURZ – BASIC 09/23

03.02.2023

Počasí nám naštěstí přeje a další kurz může odstartovat rovnou od auta. Úvodní kilometry do kopce většinou prověří fyzičku, nováčky seznámí s vybavením a pohybem na těch poněkud měkkých lyžích s chlupem na skluznici. Vítá nás teplo Dvorské boudy.

Další dny probíhají v celkem svižném tempu, není toho zrovna málo, tak neztrácíme čas. Teorie následovaná praxí venku, je asi nejlepší systém učení. V prvé řadě se učíme s lavinovým vybavením, tak abychom byli schopni zachránit kamaráda.

V dalších dnech pak následuje vyhodnocování sněhového profilu, strategie postupu ve skupině a trocha toho hraní s mapou. Pondělí je vedeno v duchu většího výletu s cílem Sněžka. Během dnů se počasí celkem měnilo ze slunečného po zatažené, koneckonců jsme na horách, ale na samotný výstup za lehce arktických pocitových jsme měli nádherně. Za tmy, větru a na mačkách sestupujeme zpět ze Sněžky a jako malá polárnická výprava směřujeme do tepla našeho BC Dvorská Bouda.

Na úterní den nám zbývá jen osahání horolezeckých udělátek a hurá malým výletem zpět k autu. Loučení je jako vždy v přátelském duchu a je faktem, že bychom si pobyt klidně prodloužili.

Tak jako vždy přeji všem šťastné návraty z hor do údolí k rodinám a přátelům.

SKOL !
Bydža
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři