Fotogalerie

SKIALPOVÝ KURZ – BASIC 08/23

24.02.2023

Letošní zimní sezona je opravdu jako na houpačce, tolik deště jsem v průběhu února nejspíš nezažil. Co tím chci říci?

Ano, správně, od parkoviště neseme lyže na zádech , nu což , nošení je také součástí výcviku. Naštěstí po pár minutách nasazujeme a za počasí, že by ani psa nevyhnal docházíme na Dvorskou boudu, kterou vidíme až na poslední chvíli. Zde se má skupina skialpíků připojuje spolu se mnou k početnější skupině lavinového kurzu.

Sobota probíhá klasicky ve víru lopat, sond a pípáků. Večer odpálíme něco málo lavinových batohů, dáme noční bojovku a hurá do postele.

Další den nás čeká menší výprava do okolí s jasným cílem jímž je kopání sněhového profilu a jeho hodnocení. Málem bych zapomněl, jelikož naštěstí začalo sněžit, tak se vytvořily ideální podmínky na nácvik otoček v kyprém sněhu. Zázrak saturnálií v této na sníh chudé zimě. V pondělí, za stále se měnícího počasí, nabíráme kurz Sněžka a tentokrát i s krásnými sjezdy. Při výstupu úbočím kopce nám ještě počasí přálo, ale jako kdyby hora věděla, že musíme trénovat, vydává povel k silnému větru, sněžení a celkově horší viditelnosti, bezva. Vrcholové foto provedeno, tož valíme z kopce zpátky přes pláně kolem Luční boudy pěkně do tepla Dvorské.

Na úterý máme sice přichystané lanové techniky, nicméně se po velmi krátké diskuzi rozhodujeme využít podmínek a po vrtání šroubů do ledu odjíždíme směr Arnika. Poslední výstup z Modrého dolu za podmínek – Aperol + lehátko a už to valíme kolem Chalupy na Rozcestí pěkně na parkoviště. Oproti pátku změna nevídaná.

Bohužel vše končí a po rozlučce se holt vydáváme do svých domovů. Všem přeji jen šťastné návraty z hor.
 
SKOL !
Bydža
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři