Fotogalerie

SKIALPOVÝ KURZ BASIC 06/2020

21.02.2020

Na nudné počasí si tuto zimu nemůžeme v Krkonoších opravdu stěžovat. Dva dny sněží, den prší, pak mrzne, opět prší no nádhera. Skupinka skialpíků si během kurzu prošla opravdu vším a naštěstí vše přestála bez úhony.

Páteční výstup na Dvorskou boudu byl konečně po krásném sněhu na což jsme vzpomínali skoro se slzou v oku při úterním návratu, když se z luk valila voda.

Sobotní nácvik lavinových technik se obešel za poměrně krásného počasí a hlavně bez deště.

V neděli naše parta i přes lehký údiv vyrazila do větru a padajícího sněhu s deštěm. Původní okruh jsem nakonec změnil při pohledu z okna Lyžařské boudy, čímž se nekonal sjezd do dešti oplývající Pece , naopak jsme se na Dvorskou vraceli přes Severku a Rozcestí.

V pondělí jsem po krátkém mapování vyrazili kopat sněhový profil na Klínovky a poté hurá na Sněžku. Oproti minulým dnům nebyl vítr nijak výrazný zato pohyb po ledové krustě nám připadal jako příprava na polárnickou výpravu. Výstup na Sněžku s mačkami na nohou byl celkem na místě.

Poslední den našeho výcviku také nevypadal jako reklama na prosluněný skialpinismus. Venku viditelnost na 5 metrů, střídající se déšť se sněžením a vítr. Ideální počasí na povídání o skialpovém vybavení a nácviky lanových technik – pěkně v teple, i když někteří si vzali pro jistotu péřovku. Po dokončení nácviků se odhodláváme k cestě na parkoviště a ku podivu se počasí ve spodních partiích hor uklidňuje a nás čeká jen závěrečný nechtěný nácvik nošení lyží pod ramenním popruhem až na parkoviště, které úplně ztratilo sníh.

Na loučení nám alespoň neprší, přejeme si šťastnou cestu a vyrážíme domů.

SKOL !

Bydža

S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři