Fotogalerie

SKIALPOVÝ KURZ BASIC 06/2018

02.03.2018

(KRKONOŠE, Richtrovy boudy 2. - 6. 3. 2018)

Období Skialpových kurzů basic uběhlo poměrně rychle a za námi je i ten poslední Kerkonošský.

S další skupinou skialpinistů jsme nahlédli do rozsáhlé problematiky týkající se lavinové prevence, záchrany, jak na úrovni teoretické, tak i praktické. Každý den jsme alespoň nějaký čas potahali naše lyže po sněhu při trénování otoček. Na sjezdy samozřejmě také došlo v rámci možností v dané lokalitě.

Povídání o skialpinistickém vybavení, lanové techniky, hrátky s mapou, to vše je nedílnou součástí teoretické přípravy. Nácviky z učebny jsme posléze přenesli pěkně do sněhu a nutno říct, že počasí nám opravdu přálo, zkrátka pohodová atmosféra bez mrznutí.

V pondělí došlo i na oblíbený výlet Obřím dolem na Sněžku, tentokrát s rychlou zastávkou na a výstupem na židli na Boudě v Obřím dole. Po obědě na Boudě pod Sněžkou, krásný průstup kolem Trkače kolem dvou menších splazů, až na vrchol Sněžky. Za tmy, ostatně jako obvykle, se celá skupinka dostala v pořádku na Richtrovy boudy potažmo na bar.

Poslední den jsme již za silnějšího sněžení dorazili na Výrovku a její ledovou stěnu k závěrečnému vrtání štandu ze šroubů do ledu a vytvoření abalakových hodin pro případ nouzového slanění.

Tentokrát jsme sjeli do Pece normální cestou v krásném novém sněhu a tím naše společné setkání skončilo.

Všem frekventantům letošních kurzů přeji šťastné návraty z hor do vašich domovů a někdy opět na viděnou!

Horám zdar! Bydža

S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři