Fotogalerie

SKIALPOVÝ KURZ BASIC 05/2020

07.02.2020

Tento kurz by se dal zástupně nazvat – Na Větrné hůrce, jelikož přesně tak to na hřebenech vypadalo.

Což o to páteční večer začal standardním odchodem z parkoviště Jezerní Domky do noci a dokonce po sněhu, nevídáno.

Sobotní den zaměřený na lavinovou problematiku se tentokrát odehrával na dvou pořádných laviništích poblíž BC Dvorské boudy, kde se přátelé volných terénů cvičili ve vyhledávání pípáky, sondování a také práci s lopatou. Vzájemné zahrabávání, pak krásně ukazuje pravé přátelství na horách.

S přicházejícím větrem se naše skupina skialpinistů dala do pohybu už trochu dříve a udělali jsme si oproti plánu nedělní výlet s kopáním profilu, sjezdem a pěkným výstupem na závětrných stranách kopců. Silnější vítr byl zaznamenán až na Bufetu a zcela nevyčerpáni jsme se proto na chvilku ukryli dovnitř, abychom nabrali energii na závěrečných 253 m krutého sjezdu na Dvorskou.

Pondělní ráno začínám konstatováním, předpověď počasí se nemýlí, opravdu silně fičí. Po té co se na učebně pověnujeme lanovým technikám, křižujeme proti západnímu větru směr Klínovky a zde se v relativním závětří zakopáváme v rámci nácviku tahání z trhliny. Po návratu do BC pokračujeme přednáškou a doplňováním tekutin – nepodceňovat !!!

Poslední den se po krátkém zamyšlení nad mapou vydáváme opět do terénu s cílem navrtat hodiny do ledu, což se zdařilo a pokusem dojít ke Kapličce. Tento cíl ovšem necháváme v průběhu pochodu být pro jeho naprostou neromantičnost, zkrátka není v tom větru a zvířeném sněhu skoro nic vidět. Skialpová skupina se po krátkém posezení na Výrovce vrací zpět k autům. Jdeme takřka vzpomínkovou cestou přes místo, kde se jeden z nás učil lyžovat a po té co zamáčkne slzu při vzpomínce na dětství valíme z Friesovek na parkoviště.

Vím, že to píšu vždy, ale pravdou je, že tu se mnou byla další výborná parta fajn chlapíků.

SKOL!

Bydža

S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři