Fotogalerie

SKIALPOVÝ KURZ BASIC 04/2020

31.01.2020

Pro zkrácený skialpo- splitboardový kurz byl výchozí bod opravdu B.O.D. tedy Bouda v Obřím Dole, která je při normálně probíhající zimě, čímž rozumím více sněhu před boudou než na stěnách mrazáku, výborným startovacím místem.

Naštěstí přijela parta co chápala, že nepůjde o freeride, ale snahou bude naučit se nějaké dovednosti z oblasti lavinové problematiky od prevence po záchranu.

Pátek jsme začali teoretickou přípravou na druhý den, kdy nás čekala praxe v terénu. Po snídani jsme se přesunuli přes Modrý Důl a Výrovku na Dvorskou boudu. Nošení lyží na batohu je také součástí praxe a tím jsme začali hned před boudou. Ski a splity jsme naštěstí mohli nandat už v Modráku a odtud mokrým sněhem na Dvorskou. Není nic lepšího než se po obědě zakončeném kávou vydat do mlhoviny vyhledávat zasypané lavinovým vyhledavačem, hrát si na lidský sněhový dopravník a zahazovat kamarády sněhem až nohama urputně kmitají. Počasí se pomalu zhoršovalo, nicméně jsme ještě stihli udělat kompresní testy sněhu a pak rychle zpět do Obřáku. V nepříjemném dešti se naše skupina potápěčů dostala přes Lišku a Zahrádky do Pece. Program na večer byl jasný, večeře, sušení, povídání o materiálu a vytuhnout.

Přes noc zmizela polovina sněhu a my se vydali opět jedinou schůdnou cestou kolem Děvína ke Kapličce. Viditelnost v normálu a vítr čechrající kadeře, takže asi 40 km/h, ale bez deště ! Obědovou pauzu máme na Výrovce, ze které se jen stačí zkulit do Pece. Cesta trvá zhruba 15 minut, ale dnes hodinu, půlku trasy neseme lyže neb nemáme sponzory. Přicházíme k autům, balíme a co to opět padá shůry ? Jen vlahý deštík, paráda.

Loučíme se a doufáme, že se zima ještě někdy dostane do formy.

Z deštivých hor zdraví

Bydža, SKOL!

S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři