Fotogalerie

SKIALPOVÝ KURZ BASIC 04/2019

22.02.2019

V pořadí čtvrtý základní kurz skialpu v náručí Kerkonoš a pod dohledem tetřívka, co spí nebo asi nespí snad všude vůkol je u konce.

Pán hor si opět pohrál s počasím a tím pádem si celá skupina skialpíků užila zimu, vítr, slunce, těžký sníh , totální ledovou krustu a led, na kterém se umí slušně pohybovat snad jen výprava jdoucí k severnímu polu od Náchoda.

V rámci lavinové problematiky všichni účastníci napíchli sondou nejednoho zasypaného a trošku se zahřáli u kopání. Došlo i na nácviky otoček, nasazování – sundavání pásů za prudkého větru a následný sjezd do doliny.

Sobota byla jako již tradičně zaměřena na laviny , sondování , vyhledávání ´´ pípáky´´ a kopání . V neděli po obědě jsme se vydali na krátký výlet zaměřený na nácvik otoček. Večer pak následovala přednáška o materiálovém vybavení.

Pondělní ráno bylo zaměřené na práci s mapou a plánováním túry, v našem případě na Sněžku přes Modrý Důl , Obří Důl , Kavinovou cestou na sedlo u Slezského domu. Na tuto trasu jsme se také posléze vydali. Cestou ještě malá zastávka na vrtání šroubů u Výrovky . Oproti původnímu předpokladu zahajujeme část výcviku, která je zaměřena na pohyb v mačkách, o něco dříve. Cesta kolem Trkače snad ani jinak nejde. V sedle vydatně fouká vítr, čímž se pohyb na ledové planině příliš nevylepšuje a výstup na Sněžku s lyžemi na batohu tím pádem zavrhuji. I tak je návrat přes Památník obětem hor zpět na Dvorskou boudu velká zábava.

Úterý zahajujeme motáním uzlů s následným taháním kolegů z přilehlé trhlino- meze. Poslední část, kterou nesmíme opominout je kopání sněhových profilů a vyhodnocení jejich stability . Ač jsme se myslím snažili dostatečně, opravdu ten beton nešel rozmlátil, nic se nešířilo a pokud to bude takto s teplotami pokračovat dál, tak jen čekáme na mokré základovky, jaro je asi tu.

Přeji všem přátelům hor šťastné návraty domů.

SKOL ! Bydža

PS:
dvorak.martin17
Neskutečně luxusní skialpový kurz s kurzem lavinového nebezpečí. Absolutně sem tohle nečekal, hltal jsem každé slovo a taky jsem si uvědomil kolikrát jsem doposud na horách balancoval na hranici pěknýho průseru aniž bych si toho byl vědom. @alpy4000.cz top přístup, zkušenosti, v jednoduchosti je síla a hlavně žádné básničky z knížky, ale vše co nám předali bylo z jejich praxe a zkušenosti. Šíleně jsme si to užili @lenka_ci #skialp #alpy4000 #lavina #winter #mountains #krkonose #dvorskabouda

S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři