Fotogalerie

SKIALPOVÝ KURZ BASIC 03/2020

24.01.2020

Opět sedím doma po 5-ti dnech strávených na horách s další dobrou partou a říkám si, že mám celkem štěstí na lidi, kteří se účastní kurzů. Tentokrát byla účast dokonce mezinárodní a také se ke skupině čistě mužské připojila na 3 dny dáma, což je vždy fajn.

Počáteční noční výstup na Dvorskou boudu dal některým zabrat a to i s přihlédnutím na vybavení, jak se již druhý den ukázalo na některých nohách, holt výběr boty je základ.

Během soboty a neděle se nám podařilo uskutečnit pár sjezdů, výstupů v dosti špatných sněhových podmínkách, které však stačily pro nácvik otoček. Klasikou je práce s lavinovými vyhledavači, sondování, kopání a v této skupině také vzájemné zahrabávání. Hledání dostatečného množství sněhu na kopání sněhového profilu nebyla sice úplně sranda, ale zázraky se dějí a místo jsem našel.

Po nedělním výletě se od nás odpojila jediná žena a my jsme pokračovali ve večerním programu.

Pondělí je vyhrazeno výstupu na Sněžku a i tentokrát jsme měli štěstí na počasí. Po cestě tam nádhera až zbytečná, jelikož pro nácviky orientace a plánování je podstatně veselejší, když vás vítr švihá do tváře, pásy hodlají opustit republiku směrem do Polska, je tma a k tomu mlha. V takových podmínkách většina lidí pochopí, že jedna spadlá tyč na značené cestě může znamenat moc pěkné putování v neznámu. Po úspěšném výstupu a sestupu z ledové hory jsme měli štěstí i na výše uvedené počasí, zkrátka nádhera ! Šťastný návrat na boudu do tepla završil pondělní dlouhý den.

Přes noc začalo sněžit, viditelnost na 5 metrů, ideální čas na lanové techniky a po nich následný odjezd zpět k autům a cesta domů.

Další šikovná parta se něco přiučila o zimních horách, jak doufám a já jim přeji to co každému – šťastné návraty z hor a cest domů.

SKOL !

Bydža

S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři