Fotogalerie

SKIALPOVÝ KURZ BASIC 02/2020

17.01.2020

Letošní sezona sice není na sníh hojná, ale oproti minulému roku nemusíme zápasit s padajícími stromy a vichry hor.

Další parta lyžařů nahlédla do světa skialpinismu ve všech jeho podobách.

Počáteční noční výstup na Dvorskou boudu sice zadělal několika účastníkům na pořádné puchýře, ale i tak všichni vydrželi celý nabitý program.

Sobota se již klasicky nesla v duchu lavinové prevence a záchrany až do nočních hodin.

V nedělní poledne však vyrážíme na obhlídku okolních svahů k Lišce na Klínovky a odtud k Friesovkám. Podaří se nám něco málo sjet a potrénovat otočky v prudším svahu.

Další den začíná hned po snídani rozjímáním nad mapou s plánováním túry a přepočty do GPS. K obvyklé lavinové výzbroji přibyly i mačky a takto vybaveni postupujeme směrem na Sněžku. Cestou kopeme sněhový profil, který světe div se, je totální beton. Zápis profilu by zněl ECTN 31 (NO BREAK) plus bych připsal, že mi upadla mlácením ruka. Počasí máme krásné, vítr nefouká, Sněžka nás pouští do nejvyššího patra. Cestou nelze nevzpomenout na členy HS pány Spustu a Messnera, kteří zde mají pomníček. Postup na mačkách nahoru, dolu je pro většinu skialpíků novou činností a musím říct, že se s chůzí na hrotech poprali zdatně.

Poslední den je naplněn cinkáním karabin a lanovými technikami. Probíráme naprostý základ, prusíkování, jednoduchou kladku, jistící bod z cepínu a samozřejmě uzly. Odpoledne ještě stíháme krátký výlet, který zakončujeme sjezdem k autům. Bohužel lyže musíme nést již od zavřené chaty Klecanda.

Meditace na sníh zatím nezabírají, asi budu muset přitvrdit, ale i tak se nám z prosluněných hor do šedi měst vůbec nechce.

SKOL! Bydža

S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři