Fotogalerie

SKIALPOVÝ KURZ – BASIC 02/19

18.01.2019

Počasí se umoudřilo a tím pádem má skupina skiáků, která v páteční večer vystoupala od aut, možnost zhlédnout krásu Krkonoš, samozřejmě i noční oblohu.

Po důkladném sobotním lavinovém drilu, který byl jak teoretický, tak i praktický, se v neděli vydáváme opět vykopat nějaký ten sněhový profil, abychom se ujistili, že je to zkrátka beton s posypem zlomkového sněhu. Následuje výlet přes Liščí horu se sjezdem k Hnědému vrchu a odtud pěkně za tmy zpět na základnu. Večeře celou partičku ještě na nějakou dobu aktivuje k další práci s mapou a skialpovým vybavením.

Pondělní počasí je stále nádherné a tím pádem se vydáváme na celodenní tůru přes Výrovku, Modrý Důl až do Pece pod Sněžkou. Po obědě připevníme lyže na batohy a hurá zdolat Růžovou horu, jak jinak než klasickými cik cak otočkami na lyžích. Celá skupina má naštěstí dostatek sil a tak nic nebrání dalšímu postupu přes nádhernou noční Sněžku, Luční boudu zpět do BC Dvorská bouda. Po cestě jsme si vyzkoušeli vrtání šroubů, chůzi v mačkách, zkrátka to co vás může potkat i v Alpách.

Další den se nese v duchu lanových technik, ať už v místnosti tak i venku. Po obědě se vydáváme opět přes Friesovy boudy k našim povozům do strážného.

Další výborná parta má tento náročný kurz za sebou a já jen můžu popřát vše dobré do dalších dní a šťastné návraty z hor domů.

SKOL ! Bydža

S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři