Fotogalerie

SKIALPOVÝ KURZ BASIC 02/12 A PRVNÍ KRŮČKY

28.01.2012

(KRKONOŠE, Luční bouda 28. 1. - 31. 2. 2012)

Mnoho z vás by rádo vyměnilo úzké a vratké běžky, se kterými brázdíte v zasněžených kopcích po upravených a značených cestách, za lyže vybavené speciálním vázáním a pásy, abyste tak mohli po těch samých kopcích jezdit úplně všude ...

Abyste mohli utéct před stále a stále víc se rozpínajícími horskými středisky kamsi vysoko, do míst, kde už neuslyšíte ten neskutečný mumraj, který už znáte ze svých domovů ... 
Abyste se tak mohli rozjet po svahu pokrytém jiskřivým prašanem a zanechat tam tak po sobě aspoň na chvíli nádhernou vlnovku ...

sobota 28. 1. 2012
Náš Skialpový kurz BASIC a Skialpový kurz PRVNÍ KRŮČKY zahajujeme výstupem z Pece pod Sněžkou. Jenže tentokrát jsme se přesunuli na Richtrovky. Jdeme Modrým dolem a je to krásný výstup. Navíc ho zakončujeme až za tmy a za svitu čelovek sjíždíme na chatu. Má to svoje kouzlo, trocha napětí, někdy případně hvězdná obloha nad Sněžkou ... Je to parádní závěr dne, nemyslíte?

neděle 29. 1. 2011
Tento den nás čeká lavinová problematika. Od rána hledáme s lavinovými přístroji. Kopeme, sondujeme, zachraňujeme, ... :-))) Naše lavinové trenažéry jsou v tomto ohledu nepřekonatelné :-)))

Po obědě se vydáme na túru, tentokrát do Modrého dolu sjedeme. Prašan v dolních partiích je skvělý a každý se do něj musí zamilovat :-)))

pondělí 30. 1. 2011
Dnes vyrážíme na velkou túru. Ráno ještě něco málo k orientaci a pak hurá přes Modrý důl až do Obřího dolu :-))) Sjíždíme až dolů. Následuje výstup k bývalé Obří boudě a výhledy berou dech. Po krátké pauze sjíždíme k Bialemu Jaru. Vidět zblízka místo, kde zemřelo v lavině 19 lidí naráz, je hodně zarážející. Pak následuje výjezd vleky až ke schronisku Strzecha Akademicka a odtud na Luční boudu pěkně na pásech. A za soumraku přes Kapličku dojíždíme zpět na chatu.

úterý 31. 1. 2011
A na závěr začínáme uzlovat a vytahovat se z ledovcových trhlin :-))) A na samotný závěr ještě prašan u Richtrovek :-))) a pak už jen sjezd do Pece pod Sněžkou.
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři