Fotogalerie

SKIALPOVÝ KURZ BASIC 01/2022

07.01.2022

Neuvěřitelné se stalo skutkem, po roční odmlce proběhl první kurz pro nové ochutnavače tuleních pásů.

Pravda, déšť předcházející kurzu uvrhl instruktora do stavu mírného zděšení a donutil ho učinit pohanské rituály na přivolání nízkých teplot a sněhu. Jsa začátečník na freeride to nebylo. Naštěstí jsme po setkání celé party na parkovišti mohli přeci jen po krátké chvíli nasadit ski a prostoupit tmou na Dvorskou boudu, kde začal kurz.

Pátek a sobota probíhá vždy pod diktátem lavin na úrovni teoretické i praktické. Sobotní hrátky s lavinovými vyhledavači při dohlednosti do 10 metrů a snaze se zakopat zhruba v 70 cm sněhu byly zakončeny noční pátračkou a oblíbeným odstřelem lavinových batohů na místo oslavných petard.

Druhý den se naše ski patrola vydala hledat sníh za účelem sněhového profilu, což se také povedlo. Po pondělním ranním plánováním nad mapou se nám podařilo uskutečnit krásný výlet přes Pec, Obřím dolem na Sněžku a zpět do BC Dvorská bouda, kde nás vždy rádi vidí, jak se noříme ze tmy na večeři.

Dle zákona schválnosti byl úterní den ten nejkrásnější , tak jsme ho po lanových technikách využily k poslednímu výletu přes bufet Rozcestí a sjezdem do údolí Klínového potoka. Odtud domů a jak mnozí konstatovali, safra zítra do práce. Další prima parta zjistila, že skalpy nejsou běžky a já všechny zdravím.

Přeji všem skiákům a lidem, kteří vyrazí do hor, šťastný návrat domů.

SKOL! Bydža
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři