Fotogalerie

SKIALPOVÝ KURZ BASIC 01/2016

28.01.2016

"Když se nezkušení vzdávají, my vyrážíme razit stopu :-)))"
(KRKONOŠE, Richtrovky - 28. - 31. 1. 2016)  
Předpověď počasí a sněhová situace v Krkonoších donutila mnohé vzdát se v tyto dny svých plánů.

Já jsem ale lidem slíbil prašan a rozhodně jsem zvyklý své sliby plnit :-))) a navíc se na horách nemůžete jentak zbůdarma hned tak vzdávat :-)))
 

Kurz jsme zahájili sice v lehkém deštíku a brzy jsme se dostali do chladnějšího pásma Modrého dolu a úž to vypadá konečně jako zima :-) Průstup kolem laviniště budil i po roce velký respekt. Nad Výrovkou jsme sundali pásy a sjíždíme na Richtrovky. Navečer se pouštíme do uzlíků a vytáhování kamaráda z trhliny :-)
 

Ráno krátké opáčko a pak hurá na naše vymazlené svahy. Super sjezdíky s tréninkem i celkem strmých pasáží! Po obědě mapy a orientace v terénu a na závěr nouzové transportní prostředky ... Ve 21.00 zahajujeme lavinovou část a opravdu nikoho nešetřím :-)))
 

Sobota - lavinová záchrana, pípáky, sondování, kopání zasypaného, zahrabávání živých :-))), ... večer záchranná cvičná akce a začíná sněžit PRAŠAN!!!!!

Neděle - před snídaní parádní jízdy v prašanu a to i v lavinových svazích :-))) Pak následuje lavinová prevence - kopání sněhového profilu a na závěr ukázka práce lavinového psa!!!
 

Musím moc poděkovat Bydžovi a samozřejmě všem zúčastněným za neskutečné úsilí se kterým se vrhali do všech námi nachystaných vychytávek :-)))

S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři