Fotogalerie

SKIALPOVÝ KURZ – BASIC 01/19

11.01.2019

Letošní první skialpový kurz se nesl v duchu typického Kerkonošského počasí, fičelo, viditelnost žádná sláva, zkrátka sojku by nevyhnal. Naštěstí byla celá parta skiáků značně odolná a tmy se nebojící, což se projevilo už při pátečním výstupu ze Strážného.

Od pátku do soboty jsme se poctivě věnovali lavinové problematice . Hned v neděli po sjezdíku a následném kopání testů sněhové stability, jsme vyrazili pilovat otočky, natahat výškové metry plus něco sjet.

Pondělí se neslo v duchu celodenního putování ve vichru co lámal stromy. Po cestě došlo i na vytváření abalakových hodin v ledu, trošku šroubování a následný noční příchod na Dvorskou boudu, která je letošní sezonu naším útočištěm. Večer jsme si ještě pohráli s lany a uzly, čímž jsme si udělali přípravu na druhý den dopoledne.

Úterý nás opět nepřekvapilo pěkným počasím, tím pádem měli chlapci opravdu těžko na cvičišti při vytahování kamaráda z "trhliny" . Po obědě následoval krátký výlet přes Friesovy boudy a dojezd k našim totálně zapadaným automobilům. Práci s lopatou jsme cvičili předešlé dny a po nasondování aut jsme je i úspěšně vykopali. Zkrátka výživných pár dní s dobrými skiáky, co víc si přát ?

Bydža

S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři