Fotogalerie

SKIALPOVÝ KURZ BASIC 01/13 A SETKÁNÍ S PETEREM HABELEREM

17.01.2013

(KRKONOŠE, Richtrovy boudy 17. - 20. 1. 2013)

Mnoho z vás by rádo vyměnilo úzké a vratké běžky, se kterými brázdíte v zasněžených kopcích po upravených a značených cestách, za lyže vybavené speciálním vázáním a pásy, abyste tak mohli po těch samých kopcích jezdit úplně všude ...

Abyste mohli utéct před stále a stále víc se rozpínajícími horskými středisky kamsi vysoko, do míst, kde už neuslyšíte ten neskutečný mumraj, který už znáte ze svých domovů ... 
Abyste se tak mohli rozjet po svahu pokrytém jiskřivým prašanem a zanechat tam tak po sobě aspoň na chvíli nádhernou vlnovku ...

čtvrtek 17. 1. 2013
Náš Skialpový kurz BASIC zahajujeme výstupem z Pece pod Sněžkou. Je to krásný výstup a navíc ho zakončujeme až za tmy sjezdem na Richtrovy boudy. Má to svoje kouzlo, trocha napětí, někdy případně hvězdná obloha nad Sněžkou ... Je to parádní závěr dne, nemyslíte?

pátek 18. 1. 2013 - PETER HABELER
Tento den nás čeká lavinová problematika. Od rána hledáme s lavinovými přístroji. Kopeme, sondujeme, zachraňujeme, ... :-))) Naše lavinové trenažéry jsou v tomto ohledu nepřekonatelné :-))) Na samotný závěr se jdeme ještě sklouznout do prašanu a procvičit si otočky při stoupání.

A na samotný závěr mne čekalo ještě neskutečné překvapení na chatě :-)
Když jsme dorazili k recepci, tak se mne Terezka (toho času recepční) ptá: "Znáš Petera Habelera?"
A já odpovídám: "Toho Petera Habelera?"
A ona s tajúplným úsměvem přikyvuje, je prý tady na chatě a chce se mnou mluvit ...

Děkuju za úžasnou schodu náhod a krásný dárek k narozeninám :-))) Poseděli jsme společně dva večery za sebou a perfektně si popovídali u vínka :-))) Ze skialpu v Krkonoších byl nadšený :-)))

sobota 19. 1. 2013 - výstup na Sněžku
Dnes vyrážíme na túru. Ráno ještě něco málo k orientaci a pak hurá do Modrého dolu :-))) Sjíždíme až dolů do závětří. Pak nás čeká cesta na Boudu pod Sněžkou, kde si dáme krátkou a posilující pauzičku. Následuje výstup až na nejvyšší bod naší země Sněžku 1 602 m. Výstup za tmy a následný sjezd zpět je celkem vydatný. A pak za úplné tmy zpět domů na Richtrovy boudy.

neděle 20. 1. 2013
A na závěr začínáme uzlovat a vytahovat se z ledovcových trhlin :-))) A na samotný závěr ještě prašan v Modrém dole :-))) a pak už jen sjezd do Pece pod Sněžkou.
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři