Fotogalerie

SKIALPOVÝ KURZ – BASIC 01/10

14.01.2010

(KRKONOŠE, Luční bouda 14. - 17. 1. 2010)

Všichni jsme se setkali ve čtvrtek v Peci pod Sněžkou přesně ve 13.00. Začali jsme šlapat směrem do Modrého dolu a vše se jevilo ideální. Ještě na čaji a borůvkovém koláči Na Výsluní nám bylo hej :-)

Jenže za moment přišel problém. Martina a její půjčené boty si prostě nesedly :-) Domů jsme se vraceli až za tmy, ale hvězdné nebe a noční Krkonoše nás odměňovaly nádhernými pohledy. Po krátké večeři následovalo ještě pár slov k vybavení a šlo se spát.

Další den byl věnován lavinám a tak jsme se po úvodní přednášce vrhli ven na naše lavinové trenažéry a učili se hledat s lavinovými přístroji. Díky polským záchranářům jsme si mohli vyzkoušet i práci s Recco vyhledávačem a já jsem se rád pochlubil, jak umí Kristýnka hledat zasypané lidi rolbou. Pro všechno to byl rozhodně nevšední zážitek :-) Kristýnka (tryskomyš) si se vším velmi rychle poradila. Odpoledne jsme ještě vyrazili na lyže na krátkou túru, při které jsem chtěl navodit reálnou situaci, kdy se skialpinista musí rozhodovat, zda do svahu vjede nebo ne. Námi zhotovený ukázkový test stability, nám jasně potvrdil mé určité obavy. Čajík na Richtrovkách a pak opět za tmy domů. Někdo šlapal pěšky a někdo se krásně vyvezl nahoru za skútrem :-)))

Sobota byla ve znamení modelové túry. Nejprve příprava nad mapou a pak, když už se počasí konečně začalo kazit, jsme vyrazili :-) Průchod obávaným lavinovým svahem jsme kvůli špatným podmínkám testu stability odmítli a po krátkém zaváhání s nelepícími pásy, jsme se vydali směrem ke Sněžce. Pohyb ve vichřici a navíc ve tmě bral především psychické síly a pevně věřím, že všem zúčastněným něco dobrého dal ... Závěrečný výstup na Sněžku v tomto počasí a okolo 20.00 byl už jen takovou třešničkou na dortě :-))) Na vrcholu jsme si dali šampaňské, abychom tak oslavili naše trojité narozky :-))) Návrat na Luční boudu ještě taky nebyl zadarmo, zato ale účast na večírku, který tady mezitím probíhal, sebral některým i ty poslední zbytky sil :-)))

Neděle – lezení na ledu a další horolezecké dovednosti. Uměle vytvořený 11 m vysoký rampouch v těsné blízkosti Luční boudy nám umožnil skvělé podmínky pro tento nácvik. A pak už jen frrr za skútrem ke kapličce a poslední sjezd k autům ...
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři