Fotogalerie

SKIALP ACADEMY ALPY 4000.cz 02/2013

04.05.2013

(ITÁLIE, ŠVÝCARSKO, FRANCIE 4. - 11. 5. 2013)

SKIALP ACADEMY ALPY4000.cz – Saas Fee, Zermatt, Chamonix ,.. – pohodový a především exkluzivní skialpový kurz. Je to ideální program pro všechny z vás, kteří chcete podnikat skialpové túry a to především v Alpách!!! Pojeďte si to vše nejprve vyzkoušet do naší horské školy ...

Uvidíte, že vám to pak půjde mnohem snáz a hlavně BEZPEČNĚJI!!!


5. 5. – PONDĚLÍ
Předpověď hlásí opět slušné počasí a tak směřujeme přímo na Monte Rosu. Výjezd lanovkou na Klein Matterhorn (3 850 m), kde si dáme čaj ve zdejší restauraci v rámci prvotní aklimatizace. Jedná se o aklimatizační túru a tak vyrážíme pěkně pomalu. Část z nás míří na vrchol Breithornu West (4 164m) a část jde přímo dál. Všichni nakonec postupujeme do sedla Schwarztor (3 731 m). Je nádherné počasí a tak za moment míříme do ledovce Schwarzgletscher. Sjezd sice není úplně v prašanu, ale jízda je to skvělá :-) Průjezd těmito svahy je sice velmi nebezpečný, ale na druhou stranu se jedná asi o nejkrásnější průjezd alpskými ledovci vůbec. Nakonec vše klapne a všichni společně vyrážíme k chatě Monte Rosa hutte (2 980 m). Tady přespíme.

6. 5. – ÚTERÝ
Brzo ráno vyrazíme ledovcem Grenzgletscher a míříme mezi Zumsteinspitze (4 563 m) a Signalkuppe (4 554 m). Náš plán je dostat se na nejvýše položenou chatu v Alpách Cap. Regina Margherita, ale nakonec se musíme otočit o něco dříve. Ale i tak máme před sebou velmi dlouhý sjezd zpátky na chatu Monte Rosa hutte (2 883 m), kde znovu přespíme.

7. 5. – STŘEDA
Brzo ráno vyrazíme přímo k Dufourspitzi (4 634 m). Je to velmi dlouhá a namáhavá cesta. První část vyráží ještě hluboko za tmy a my s druhou partou jdeme již bez čelovek. Setkáváme se ve vrcholových partiích pod sedlem Silbersattel (4 510 m). V sedle je téměř bezvětří a tak část unavených čeká zde a se zbytkem vyrážíme na samotný vrchol ke kříži. Fixovaná cesta je ale plná dalších zájemců a řada z nich nemá vůbec potuchu, jak se v takovémto terénu bezpečně pohybovat ...

Momenty u kříže si ale vychutnáváme již téměř sami a dolu sestupujeme bez sebemenších problémů. Následný sjezd k chatě je velmi dlouhý a po prašanových partiích bohužel přichází část s celkem záživnou krustičkou :-))) Pivko na terase chaty potěší ... Přespíme tady další noc.

8. 5. – ČTVRTEK
Ráno máme v plánu vyrazit směr Saas Fee přes Adlerpass (3 789 m). Nakonec se ale jedna část rozhoduje pro sjezd do Zermattu. Všichni se ještě setkáváme v sedle Stoskhornpass (3 387 m) a pak se rozloučíme. Háčkova skupina odtud sjíždí přímo severními svahy Stockhornu (3 532 m) dolů nad Zermatt. Sníh sice končí dřív, ale sestup s lyžemi na báglu není dlouhý a všichni si tuhle túru krásně užili.

Já s druhou odvážnou skupinkou pokračujeme směle dále na Adlerpass (3 789 m). Výstup do sedla už zdálky budí respekt :-) Nakonec celý výstup dáme kompletně na pásech a v sedle jsme za chvilku :-))) Následuje krásný sjezd téměř v prašanu. až dolů. Krátká zastávka na Britannia hutte (3 030 m) a pak už jen po krátkém a trochu nebezpečném traverzu následuje přepychový sjezd až do Saas Fee. Všichni jsou nadšeni :-))) Přespíme v naší základně v Saas Grundu.

9. - 10. 5. – PÁTEK, SOBOTA
Počasí nám nepřeje a tak se dnes věnujeme nácvikům potřebných dovedností. Lavinová záchrana, hledání lavinovým přístrojem, vykopávání zasypaného, záchrana po pádu do trhliny a samozřejmě si uděláme také přednášku o mapách a práce s nimi. V sobotu se ještě jde na poslední výstup, na vyhlášenou čtyřtisícovku Allalinhorn (4 027 m).
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři