Fotogalerie

SKIALP ACADEMY 2016 - AIGUILLE DU MIDI - VALLÉE BLANCHE, DALŠÍ PARÁDIČKA

08.05.2016

(CHAMONIX, Valée Blanche 8. 5. 2016)
Tentokrát předpověď počasí byla mým velkým problémem. Kompletně se rychle v posledních dvou dnech přehazuje a totálně mění ...

Rozhodnout se dobře a navíc tak, aby pak jízda či výstupy udělaly maximální radost je můj asi nejtěžší úkol za takovýchto podmínek. Nezbylo než celou noc kouzlit a čarovat a v 5.30 jsme vyrazili opět do Chamonix :-)))

Odjíždíme brzy ráno ze Saas Grundu, abychom stihli, se co nejdřív dostat lanovkou na Aiguille du Midi. Hned na úvod nás ale čekala u pokladen celkem znervózňující informace, že lanovka nejede kvůli větru. Trochu jsme polkli, ale měli jsme dostatek sebevědomí, abychom nezačali panikařit :-)))
 

Během dopoledne se mají do údolí z Itálie natlačit mraky a kompletní fronta a tak, když asi za 20 minut lanovku pouštějí, oddychneme si.
 

Na vrcholu Aiguille du Midi byly neskutečné výhledy i když se přes nás sem tam přetahovaly mraky. Neměli jsme dost času a tak jsme vyrazili hned po prvotní aklimatizaci. Pak už následoval slavný a velmi dlouhý sjezd. Trasu jsme volili tak, abychom, co nejméně jezdili v rozježděných úsecích :-)))
 

Parádní výhledy střídali ještě parádnější úseky, kde jsme si užívali krásnou jízdu zakončenou na obhlídku v Chamonix ...

Ufff, klaplo to jentaktak, hradba Jorassů a Obrův zoubek mraky pozdržely :-)))

S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři