Fotogalerie

SKIALP ACADEMY 01/2019 - PARÁDNÍ AKCE

04.05.2019

Pár z vás mne oslovilo, že by nebylo vůbec špatné udělat v zimě na skialpech něco podobného, jako v létě naši vyhlášenou MOUNTAIN ACADEMY.

NABITÝ PROGRAM:
Když jsem přemýšlel, jak koncipovat celý takovýto náročný program, věděl jsem, že rozhodně nesmí chybět:
- pohyb na skialpových lyžích (výstup a sjezdy, vybavení, technika, ...)
- pohyb na ledovci (výstupy a sjezdy mezi trhlinami, záchrana po pádu do trhliny, ...) - pohyb v lavinovém terénu (výstupy a sjezdy v lavinových svazích, záchrana v lavině, ...)
- orientace v terénu (práce s mapou, GPSku, buzolou, ...)
- horolezecké techniky (chůze na mačkách, práce s cepínem, práce s lanem a jištění, ...)

PARÁDNÍ A VYHLÁŠENÉ SKIALPOVÉ TÚRY:
No a největším bonbónkem by samozřejmě měly být především pečlivě vybrané supertúry v oblastech: - Saas Fee - Zermatt - Chamonix Je to ideální program pro všechny z vás, kteří chcete podnikat skialpové túry a to nejen v Alpách!!!

Pojeďte si to vše nejprve vyzkoušet do naší horské školy… Uvidíte, že vám to pak půjde mnohem snáz a hlavně BEZPEČNĚJI!!!

NEDĚLE 5. 5. 2019
Ráno přejezd do Arolly. Vyrážíme vzhůru údolím přímo od aut a míříme k chatě Cabane du Bertol (3 311 m). Bohužel očekávané vylepšení počasí se opožďuje a tak se po cca 2 hodinách otáčíme a sjíždíme zpět.

PONDĚLÍ 6. 5. 2019
Dnes nás čeká nádherná túra s výjezdem lanovkou z Zermattu až na Kleine Matterhorn (3 850 m). Počasí je dnes krapet větrné, tak míříme přímo do sedla Schwarztor, čeká nás nádherný sjezd v prašanu ledovcem Schwarzgletscher. Na samotný závěr ještě musíme vystoupat na chatu Monte Rosa hutte. Je krasně a cesta nám rychle uběhne 😊

ÚTERÝ 7. 5. 2019
Klíčový den, míříme do nejvyšších poloh Monte Rosy. Parádní počasí a kousek dál na ledovci se raději cvakáme na lano. Tempo se snažíme držet v poklidu. Bohužel se o kousek výš zastavujeme a musíme otáčet … Základní pravidlo: všichni za jednoho, jeden za všechny! Tréninkově sjíždíme ještě o kus níž na laně 😊 Pak už nás čekají krásné úseky freerajdíku. A Soutěska je stále ještě v parádních podmínkách a průjezd fakt stojí za to.

STŘEDA 8. 5. 2019
Dopoledne věnujeme nácvikům práce s lanem a záchraně z trhliny. Odpoledne vyjíždíme lanovkou na Felskinn a pak pokračujeme na Britania hutte.

ČTVRTEK 9. 5. 2019
Brzy ráno vyrážíme směr Strahlhorn (4 190 m). Parádní ale dlouhá túra. Všichni šlapou jako švýcarský hodinky a to i přes to, že je celkem kosa a horší viditelnost Fotbalplaz dáváme celkem rychle, až samotný závěr nás krapet potrápí Ve výšce cca 3 900m už fouká víc a víc a dává se do nás pořádná zima, otáčíme … V rámci sjezdu si ale dáme průjezd krásným sněhem. Na závěr nás čeká ještě výstup zpět na chatu.

PÁTEK 10.5. 2019
Dnes nás čeká dlouhý výstup na Allalinhorn (4 027 m) s tím, že při cestě dolů si zaskáčeme do trhlin 😊 Parádní výstup na pohodu a v závěru prošlapáváme nádherný prašan. Čeká nás sjezd až do Saas Fee! A to si ještě dlouho do večera budeme promítat lavinky 😊

S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři