Fotogalerie

SILVRETTA - TÚRY "NA LEHKO" Z JEDNÉ CHATY (PIZ BUIN, HINTER JAMTAL SPITZE)

31.03.2016

(RAKOUSKO, Silvretta - 31. 3. - 3. 4. 2016)

Silvretta – pohoří, které je i u nás velmi známým pojmem. Výstupy na Piz Buin, Dreiländer Spitze, Silvrettahorn, Hinter Jamtal Spitze a Rauher Kopf patří mezi skialpové perličky.

Všechny tyto výstupy nabízí i celou řadu dalších perfektních variant a především pohodových výstupů a sjezdů a dalších variant vhodných i pro slabší lyžaře. Ideální pro středně pokročilé skialpinisty.
 

Letos jsem stál před velkou výzvou :-) V posledním týdnu před odjezdem se přihlásila fúra dalších zájemců a my tak nutně potřebovali zajistit pro všechny ubytování :-))) Jenže na Wiesbadenerhutte bylo naprosto natřískáno. Dokonce i v menších pokojích se přidávaly další matrace :-) Rekord 205 ubytovaných na 160 místech :-)

KEMPINGSKI HOTEL
Dostali jsme nabídku luxusního bydlení v nádherně romantické chaloupce kousek nad chatou :-) Vždycky jsem kolem ní jezdil a vůbec nevěděl, co se tam vůbec skrývá. Nabídku jsme tedy přijali :-))) Naprostý klid od neskutečného hluku na chatě jsme vyměnili za romantické posezení u kamínek a svíček. Večerní výstup po večeři byl jen kratičký a vínko u svíček chutnalo o to víc :-)))

Výstupy na Hinter Jamtal spitze, Piz Buin klaply na výbornou. Návrat z Piz Buinu jsme si ale krapet vylepšili sjezdem do Švýcarska :-) Túra to pak byla celkem výživná :-))) Parádní okruh kolem celého Piz Buinu.

Závěrečnou túru poslední den jsme museli trochu zkrátit kvůli vytrženému vázání a za chvíli jsme již seděli na terase restaurace Piz Buin s neskutečným výhledem.

S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři