Fotogalerie

SILVRETTA - POHODOVÉ VÝSTUPY V OKOLÍ PIZ BUINU 02/2023

02.03.2023

Silvretta – pohoří, které je i u nás velmi známým pojmem. Výstupy na Piz Buin, Dreiländer Spitze, Silvrettahorn, Hinter Jamtal Spitze a Rauher Kopf patří mezi skialpové perličky. Všechny tyto výstupy nabízí i celou řadu dalších perfektních variant a především pohodových výstupů a sjezdů a dalších variant vhodných i pro slabší lyžaře. Ideální pro středně pokročilé skialpinisty.

ČTVRTEK 2. 3. 2023
Nástup na chatu Weisbadener hütte (2 443 m) probíhá téměř klasicky: lanovka, rychlý bus v tunelech, přechod PODÉL jezera a pak hurá po zasněžené cestě. Celý den je nádherný a hory se nám tak krásně otevřely a nabídly krásné výhledy.

PÁTEK 3. 3. 2023
Tento den jsme se vydali na Piz Buin. Výstup klapnul na výbornou, hromada parádních otoček v prudkých svazích 😊, ale na vrcholu super výhledy na všechny světové strany a skoro žádný vítr. Po ledovci jsme opět jeli raději hooodně opatrně … Parádní túra!

SOBOTA 4. 3. 2023
Tento den jsme si opět opravdu užili, bezvětří a úplně jasno! Míříme na Hinter Jamtal Spitze. Parádní túra zpestřená výstupem na mačkách po zmrzlém sněhu dál směrem k vrcholu. Následný sjezd nás zavedl konečně zase do prašánku. DO TÉMĚŘ NAPROSTO PANENSKÝHO PRAŠÁNKU! Pak hurá pod Dreiländer Spitze za dalším krásným sjezdem 😊 Pivko na terásce chaty jsme stihli opět přesně 😊

NEDĚLE 5. 3. 2023
Dnes se vracíme zpět. Ale, stihneme si ještě odskočit za další supr prašanovou strání s krásným žlábečkem 😊 Pohodové zakončení na terásce a pak už zase hurá autobusem a lanovkou dolů.

Prašan, super výstupy i sjezdy a hlavně super parta!
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři