Fotogalerie

SILVRETTA – PIZ BUIN 03/12, výstupy na „lehko“ z jedné chaty

18.04.2012

(RAKOUSKO, Silvretta 18. - 21. 4. 2012)

Silvretta – pohoří, které je i u nás velmi známým pojmem. Výstupy na Piz BuinHintere JamspitzeRauherkopf ... patří mezi klasiku.

SILVRETTA – POHODOVÉ VÝSTUPY V OKOLÍ PIZ BUINU - výstupy na „lehko“ z jedné chaty patří mezi naší letošní novinku a okamžitě mnohé z vás zaujali. Silvretta je skialpový ráj, tak se pojďme pohodově projít rájem :-)))

Naší základnou je opět Weisbadenerhütte (2 443 m). Tady jsme letos jako doma a naše vlajka Alpy4000.cz nám vždy ukazuje místo, kde budeme stolovat :-))) Od této chaty je prašan a okolní úžasné vrcholky na dosah ruky. Včera nakydalo znovu :-)))

První den je trochu zatažené počasí a proto míříme na Tiroler Scharte. Výstup sám, je celkem výživný, ale s prošlapáváním si pomáháme i s další partičkou z Čech. Sjezd dolů je nádherný a panenský, co dodávat dál :-))). Odtud míříme pod Dreilanderspitze a čeká nás na závěr jeden z nejkrásnějších sjezdů v okolí a opět je naprosto panenský :-)))

Další výstup míří na Hintere Jamspitze (3 156 m). Dnes je počasí ještě krapet horší a tak vyrážíme z chaty téměř sami. Před jde pouze jedna větší skupinka a tak až téměř do sedla máme prošlapáno. Výstup na samotný vrchol je dnes sice trochu drsnější, ale sněhové podmínky jsou opět skvělé. U kříže jsme za chvíli. V klidu sjíždíme do sedla a pak už frčíme dolů ledovcem. Je to šílený pocit, valíte to prašanem nad kolena a přitom nevidíte vůbec nic. Nejste schopni rozeznat vzduch od sněhu :-))) Jen GPSka nás bezpečně vede do údolí. Odtud míříme opět pod Dreilanderspitze a čeká nás na závěr jeden z nejkrásnějších sjezdů v okolí a opět je naprosto panenský :-)))

Závěrečný den. Postupujeme směrem na Rauherkopf (3 101 m). V sedle pod vrcholem zastavujeme, kocháme se okolní krajinou, fotografujeme se. Pohled i ze sedla bere dech. Následný sjezd k přehradě je opravdu skvělý a už jsme u Gasthofu Piz Buin
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři