Fotogalerie

SILVRETTA - PIZ BUIN 02/2024 - POHODOVÝ SKIALP

08.03.2024

Silvretta – pohoří, které je i u nás velmi známým pojmem. Výstupy na Piz Buin, Dreiländer Spitze, Silvrettahorn, Hinter Jamtal Spitze a Rauher Kopf patří mezi skialpové perličky. Všechny tyto výstupy nabízí i celou řadu dalších perfektních variant a především pohodových výstupů a sjezdů a dalších variant vhodných i pro slabší lyžaře. Ideální pro středně pokročilé skialpinisty.

PÁTEK 8. 3. 2024
Nástup na chatu Weisbadener hütte (2 443 m) probíhá téměř klasicky: lanovka, rychlý bus v tunelech, přechod PODÉL jezera a pak hurá po zasněžené cestě. Celý den je nádherný a hory se nám tak krásně otevřely a nabídly krásné výhledy.

SOBOTA 9. 3. 2024
Tento den jsme se vydali na Piz Buin. Výstup klapnul málem na výbornou, došli jsme do sedla a mlha a vítr rozhodly o našem návratu. Po ledovci jsme jeli raději hooodně opatrně … Když jsme se vraceli k chatě, tak jsme se stali svědky lavinové nehody a sledovali vrtulníky, jak nalétávají k místu nehody. O samotném průběhu se rozepíšu ve zvláštním článečku ...

NEDĚLE 10. 3. 2024
Tento den jsme si opravdu užili 😊. Míříme na Tirolerscharte v totální mlze a ve vichru. Zastavujeme kousek pod sedlem v závětří a balíme. Sjezd je velmi nepříjemný, protože na povrchu je spoustu výrazných nerovností vytvořených vichrem a nebylo vidět na špičky lyží. Při závěrečném dojezdu si i krapet zajedeme 😊

PONDĚLÍ 11. 3. 2024
Dnes se vracíme zpět. Počasí nám znovu přeje, a tak jsme si našli krásný pohodový dlouhý sjezdík. Krásné zakončení a pak už zase hurá autobusem a lanovkou dolů.

Pohodový výstupy i sjezdy a hlavně super parta!
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři