Fotogalerie

SILVRETTA - PIZ BUIN 02/2022 – HONBA ZA PRAŠANEM 🙂

09.03.2022

Silvretta – pohoří, které je i u nás velmi známým pojmem. Výstupy na Piz Buin, Dreiländer Spitze, Silvrettahorn, Hinter Jamtal Spitze a Rauher Kopf patří mezi skialpové perličky.

Všechny tyto výstupy nabízí i celou řadu dalších perfektních variant a především pohodových výstupů a sjezdů a dalších variant vhodných i pro slabší lyžaře. Ideální pro středně pokročilé skialpinisty.

STŘEDA 9. 3. 2022
Nástup na chatu Weisbadener hütte (2 443 m) probíhá téměř klasicky: lanovka, rychlý bus v tunelech, přechod PODÉL jezera a pak hurá po zasněžené cestě. Celý den je opět nádherný a hory se nám tak krásně otevřely a nabídly krásné výhledy.

ČTVRTEK 10. 3. 2022
Tento den jsme si opravdu užili. Míříme PROSTĚ ZA PRAŠANEM. Parádní túra zpestřená sestupem z převisu po laně z Ober Oschen Scharte a pak … pak PRAŠAN Nádherné pláně až na dno Jamtalského ledovce. Otázka zněla: Dáme další? Jasněěě! A tak míříme na Kamzičí špičku, pak hups žlábkem k dalšímu prašanu! Uf, a teď už „jen“ přes Tirolské sedlo zpět na chatu. Celkem jsme našlapali 1 700 výškových metrů!

PÁTEK 11. 3. 2022
Tento den jsme mířili do Švajcu na parádní okruh okolo Piz Buinu, jenže … jenže jsme se nakonec museli v sedle Fuorcla dal Cunfin (3 043 m) otočit zpět směrem k naší chatě. A nakonec po krátké pauze vyrážíme ještě si trochu zaprášit pod Jeremiáše

SOBOTA 12. 3. 2022
Dnes se vracíme zpět. Počasí nám přeje, a tak jsme si našli další PARÁDNÍ sníh a dlouhý sjezdík a navíc opět dáváme přídavek a vystoupáme na lehko až do vrcholových partií Tirolské hlavičky s nájezdem do velmi strmého svahu ...

Pohodové zakončení a pak už zase hurá autobusem a lanovkou dolů.
Prašan, super sjezdy a hlavně super parta!
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři