Fotogalerie

SILVRETTA - PIZ BUIN 02/2020 - V NAPROSTÉ MLZE ALE V PRAŠANU 😊

08.03.2020

Silvretta – pohoří, které je i u nás velmi známým pojmem. Výstupy na Piz Buin, Dreiländer Spitze, Silvrettahorn, Hinter Jamtal Spitze a Rauher Kopf patří mezi skialpové perličky.

Všechny tyto výstupy nabízí i celou řadu dalších perfektních variant a především pohodových výstupů a sjezdů a dalších variant vhodných i pro slabší lyžaře. Ideální pro středně pokročilé skialpinisty.

NEDĚLE 8. 3. 2020
Nástup na chatu Weisbadener hütte (2 443 m) probíhá téměř klasicky: lanovka, VELMI rychlý bus v tunelech, přechod PODÉL jezera a pak hurá po zasněžené cestě. Celý den je nádherný a hory se nám tak krásně otevřely a nabídly krásné výhledy.

PONDĚLÍ 9. 3. 2020
Míříme na Hinter Jamtal spitzi. Nakonec se ukázalo, že nejsme schopni přelézt ze sedýlka pod samotný vrchol. Naprostá mlha, fůra nafoukaného sněhu a obava z odtrhu směrem Švýcarska mne otočila raději zpět. A ve velmi hlubokém prašanu se postupně dostáváme zpátky na chatu.

ÚTERÝ 10. 3. 2020
Parádní túra za PRAŠANEM!!! Tento den jsme si to opravdu užili 😊 Přes Tirolské sedlo jsme se kvůli špatné předpovědi počasí zamířili do údolí Jamtalu. Nakonec se ukázalo, že jsme tak chytli naprosto úplně nejlepší podmínky i když naprosto v mlze. A samozřejmě luxusní velmi hluboký panenský prašan, který jste vůbec neviděli, byl samozřejmostí 😊

STŘEDA 11. 3. 2020
Dnes se vracíme zpět. Počasí nám moc do karet nehraje a i sníh nám do karet moc nehraje. Pohodové zakončení a pak už zase hurá autobusem a lanovkou dolů.

Super prašan, super sjezdy a hlavně super parta!
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři