Fotogalerie

SILVRETTA – PIZ BUIN 02/12, výstupy na „lehko“ z jedné chaty

14.04.2012

(RAKOUSKO, Silvretta 14. - 17. 4. 2012)

Silvretta – pohoří, které je i u nás velmi známým pojmem. Výstupy na Piz BuinHintere JamspitzeRauherkopf ... patří mezi klasiku.

SILVRETTA – POHODOVÉ VÝSTUPY V OKOLÍ PIZ BUINU - výstupy na „lehko“ z jedné chaty patří mezi naší letošní novinku a okamžitě mnohé z vás zaujali. Silvretta je skialpový ráj, tak se pojďme pohodově projít rájem :-)))

Před chvílí jsem dojel s první partou dolů, trochu se oklepal a už znovu vyrážíme přes jezero k naší chatě. Tentokrát je to čistě doktorská expedice :-)

Naší základnou je Weisbadenerhütte (2 443 m). Tady jsme jako doma a naše vlajka Alpy4000.cz nám vždy ukazuje místu, kde budeme stolovat :-))) Od této chaty je prašan a okolní úžasné vrcholky na dosah ruky.

První den je opravdu šílené počasí, proto míříme na Tiroler Scharte. Výstup sám, je celkem výživný. Za chvíli jsme ale už dole u chaty. Zbývající čas využijeme na nácvik vytažení z trhliny :-)

Další výstup míří na Piz Buin (3 255 m). Dnes je počasí ještě krapet horší a tak vyrážíme z chaty téměř sami. Před námi jdou jen jakýsi anglicky mluvící skupinka, která se motá po kopci a ledovci totálně zmateně :-))) My postupujeme s přesnou jistotou. Výstup na samotný vrchol je dnes sice trochu drsnější, ale podmínky jsou opět skvělé. U kříže jsme za chvíli. V klidu sestoupíme do sedla a pak už frčíme dolů pod chatu.

Závěrečný den. Postupujeme směrem na Rauherkopf (3 101 m). V sedle pod vrcholem zastavujeme, kocháme se okolní krajinou, fotografujeme se a za chvilinku vyrážíme ještě vzhůru. Pohled ze samotného vrcholu bere dech. Následný sjezd k přehradě je opravdu skvělý, pak už jen výjezd kotvou a už jsme u Gasthofu Piz Buin.
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři