Fotogalerie

SILVRETTA – PIZ BUIN 01/12, výstupy na „lehko“ z jedné chaty

11.04.2012

(RAKOUSKO, Silvretta 11. - 14. 4. 2012)

Silvretta – pohoří, které je i u nás velmi známým pojmem. Výstupy na Piz BuinHintere JamspitzeRauherkopf ... patří mezi klasiku.

SILVRETTA – POHODOVÉ VÝSTUPY V OKOLÍ PIZ BUINU - výstupy na „lehko“ z jedné chaty patří mezi naší letošní novinku a okamžitě mnohé z vás zaujali. Silvretta je skialpový ráj, tak se pojďme pohodově projít rájem :-)))

Naší základnou je Weisbadenerhütte (2 443 m). Tady jsme jako doma. Od této chaty je prašan a okolní úžasné vrcholky na dosah ruky.

Nejprve míříme na Hintere Jamspitze (3 156 m). Táhlý výstup se nám za okamžik odmění fantastickou jízdou v prašanu :-))) Parádní jízda, pak trochu odpočinku a už šlapeme pod Dreilander Spitze (3 197 m). Odtud je asi nejlepší sjezd v okolí :-))) a tak se do něj pouštím s veškerým nasazením. Dojíždíme až k chatě.

Další výstup míří na Piz Buin (3 255 m). Dnes je počasí krapet horší a tak vyrážíme jen v pěti. Tedy já a čtyři odvážlivci :-))) Výstup je dnes sice trochu drsnější, ale podmínky jsou skvělé. U kříže jsme za chvíli. V klidu sestoupíme do sedla a pak už frčíme dolů pod chatu. Holky mezi tím postavily krásného mezinárodního sněhuláka :-)))

Závěrečný den. Postupujeme směrem na Rauherkopf (3 101 m). V sedle pod vrcholem zastavujeme, kocháme se okolní krajinou, fotografujeme se a za chvilinku vyrážíme ještě vzhůru. Pohled ze samotného vrcholu bere dech. Následný sjezd k přehradě je opravdu skvělý, pak už jen výjezd kotvou a už jsme u Gasthofu Piz Buin.
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři