Fotogalerie

SILVRETTA - LEDOVCOVÝ KURZ A VHT 04/2022

12.10.2022

Silvretta – pohoří, které je i u nás velmi známým Pojmem. Relativně snadné výstupy ve všudypřítomném vysokohorském prostředí. Výstupy na Piz Buin, Dreiländerspitze a Silvrettahorn patří mezi klasiku.

My si je můžeme navíc perfektně zpestřit praktickým nácvikem potřebných horolezeckých technik ... Umíte například vytáhnout svého kamaráda z trhliny i když vám nemůže pomoci (je třeba v bezvědomí)? Ledovcové kurzy a VHT jsou určeny především pro ty z vás, kteří se v létě chystáte sami na dobytí toho „svého“ vysněného vrcholu a chcete, aby vše proběhlo v klídku a bez problémů ...

STŘEDA 12. 10. 2022
Sraz kousek nad městečkem Galtür u nádherného jezera. Na místo srazu se dostaneme jen po místní horské silničce Silvrettastrasse až na parkoviště na Bielerhöhe hned u jezera Silvrettastausee. Po krátkém setkání a doplnění materiálu následuje výstup na chatu Wiesbadener hütte. A večer na chatě se vrhneme na uzlíky, navazování, balení lana, smyček, …

ČTVRTEK 13. 10. 2022
Dnes máme plánovaný výstup na vrchol Piz Buin (3 312 m). Vyrážíme sice do neúplně ideálního počasí a podmínek … Prošlapáváme stopu, ale nakonec se na samotný vrchol dostaneme. Trochu nám to trvalo Po sestupu a večeři se pouštíme do dalších nácviků.

PÁTEK 14. 10. 2022
Dnes míříme na skvělý cíl v okolí - Dreiländerspitze (3 197 m). Kratší nástup, ale cesta je z větší části se sněhem. Hrana vedoucí k vrcholu je sice částečně odtátá, ale výstup je naprosto zážitkový. Lezení vyžaduje maximální soustředění, ale pocity jsou pak fantastické. Večer se věnujeme lezení a slaňování.

SOBOTA 15. 10. 2022
Dnes ráno se pouštíme do skalek nad chatou. Následují nácviky jištění ve skalním terénu, slaňování a samozřejmě lezení po skalách, … Po sestupu k autům nás ještě čeká slaňování a prusíkování přímo nad jezerem.

Skvělá parta , která brala veškeré nácviky zcela naprosto vážně a poctivě!
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři