Fotogalerie

SILVRETTA - LEDOVCOVÝ KURZ A VHT 03/2021

09.10.2021

Silvretta – pohoří, které je i u nás velmi známým Pojmem. Relativně snadné výstupy ve všudypřítomném vysokohorském prostředí. Výstupy na Piz Buin, Dreiländerspitze a Silvrettahorn patří mezi klasiku. My si je můžeme navíc perfektně zpestřit praktickým nácvikem potřebných horolezeckých technik ... Umíte například vytáhnout svého kamaráda z trhliny i když vám nemůže pomoci (je třeba v bezvědomí)?
 
Ledovcové kurzy a VHT jsou určeny především pro ty z vás, kteří se v létě chystáte sami na dobytí toho „svého“ vysněného vrcholu a chcete, aby vše proběhlo v klídku a bez problémů ...

SOBOTA 9. 10. 2021
Sraz kousek nad městečkem Galtür u nádherného jezera. Na místo srazu se dostaneme jen po místní horské silničce Silvrettastrasse až na parkoviště na Bielerhöhe hned u jezera Silvrettastausee. Po krátkém setkání a doplnění materiálu následuje výstup na chatu Wiesbadener hütte.
A večer na chatě se vrhneme na uzlíky, navazování, balení lana, smyček, …

NEDĚLI 10. 10. 2021
Dnes máme plánovaný výstup na vrchol Piz Buin (3 312 m). Vyrážíme za naprosto ideálního počasí a podmínek … Stopu máme prošlapanou již od minule. Tentokrát se nám podaří dostat se až na samotný vrchol. Parádní výstup, skvělé výhledy, … Po sestupu a rychlé obědovečeři se pouštíme do nácviku záchrany kamaráda z trhliny ...

PONDĚLÍ 11. 10. 2021
Počasí je opět naprosto ideální, a my míříme na další skvělý cíl v okolí - Dreiländerspitze (3 197 m). Kratší nástup, ale cesta je opět perfektně připravená. Hrana vedoucí k vrcholu již není obalena sněhem a námrazou, ale i tak budí respekt velkých stěn Lezení vyžaduje maximální soustředění, ale pocity jsou pak fantastické a vše je ještě umocněno nádhernými výhledy. Večer se věnujeme lezení a slaňování.

ÚTERÝ 12. 10. 2021
Dnes začínáme lezením a jištěním, pak se naučíme ještě slaňovat. A pak hurá přímo do skal, všechno si vyzkoušet přímo v praxi!

Skvělá parta , která brala veškeré nácviky zcela naprosto vážně a poctivě!

#alpy4000 #silvretta #horskyvudcealpy4000 #WeAreIFMGA
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři