Fotogalerie

SILVRETTA - LEDOVCOVÝ KURZ A VHT 02/2023

03.10.2023

Silvretta – pohoří, které je i u nás velmi známým Pojmem. Relativně snadné výstupy ve všudypřítomném vysokohorském prostředí. Výstupy na Piz Buin, Dreiländerspitze a Silvrettahorn patří mezi klasiku.

My si je můžeme navíc perfektně zpestřit praktickým nácvikem potřebných horolezeckých technik ... Umíte například vytáhnout svého kamaráda z trhliny i když vám nemůže pomoci (je třeba v bezvědomí)? Ledovcové kurzy a VHT jsou určeny především pro ty z vás, kteří se v létě chystáte sami na dobytí toho „svého“ vysněného vrcholu a chcete, aby vše proběhlo v klídku a bez problémů ...

ÚTERÝ 3. 10. 2023
Sraz kousek nad městečkem Galtür u nádherného jezera. Na místo srazu se dostaneme jen po místní horské silničce Silvrettastrasse až na parkoviště na Bielerhöhe hned u jezera Silvrettastausee. Po krátkém setkání a doplnění materiálu následuje výstup na chatu Wiesbadener hütte. A večer na chatě se vrhneme na uzlíky, navazování, balení lana, smyček, …

STŘEDA 4. 10. 2023
Dnes máme plánovaný výstup na vrchol Piz Buin (3 312 m). Vyrážíme do parádního počasí a podmínek … Výstup se nám podařil a rozhledy všude kolem jsou nádherné.

ČTVRTEK 5. 10. 2023
Počasí je naprosto ideální, a my míříme na skvělý cíl v okolí - Dreiländerspitze (3 197 m). Kratší nástup a výstup je naprosto luxusní. Lezení vyžaduje ale i tak maximální soustředění, ale pocity jsou pak fantastické a vše je ještě umocněno nádhernými výhledy. Ještě večer se vrháme na nácviky jištění ve skalním terénu, slaňování a samozřejmě lezení po skalách, ….

PÁTEK 6. 10. 2023
Dnes ráno nacvičujeme kompletní záchranu z trhliny.

Skvělá parta, která brala veškeré nácviky zcela naprosto vážně a poctivě!
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři