Fotogalerie

SILVRETTA - LEDOVCOVÝ KURZ A VHT 01/2016

15.10.2016

(RAKOUSKO, Silvretta - 15. - 18. 10. 2016)

Silvretta – pohoří, které je i u nás velmi známým Pojmem. Relativně snadné výstupy ve všudypřítomném vysokohorském prostředí. Výstupy na Piz Buin, Dreiländerspitze a Silvrettahorn patří mezi klasiku.

My si je můžeme navíc perfektně zpestřit praktickým nácvikem potřebných horolezeckých technik... Umíte například vytáhnout svého kamaráda z trhliny i když vám nemůže pomoci (je třeba v bezvědomí)?
 
Ledovcové kurzy a VHT jsou určeny především pro ty z vás, kteří se v létě chystáte sami na dobytí toho „svého“ vysněného vrcholu a chcete, aby vše proběhlo v klídku a bez problémů...

SOBOTA
Sraz kousek nad městečkem Galtür. Odtud výjezd po místní horské silničce Silvrettastrasse až na parkoviště na Bielerhöhe hned u jezera Silvrettastausee. Po krátkém setkání následuje výstup na chatu Wiesbadener hütte.

Jsme tady skoro sami a po krátkém nácviků uzlíků se připravujeme na zítřejší výstup


NEDĚLE 

Výstup na vrchol Piz Buin (3 312 m). Ledovec Ochsentaler Gletscher začíná být výrazně poznamenaný vlivem odtávání a lano je tady vlastně již nezbytné. Stopa byla supr a my si tak můžeme vychutnávat téměř ideální podmínky na výstup na tento známý vrchol. Neskutečné rozhledy a bezvětří jsou pro nás obrovskou odměnou :-)

PONDĚLÍ 

Počasí sice opět přeje, ale my se tento den budeme věnovat nácvikům všech možných metodických postupů: vytažení a záchrana kamaráda z trhliny, lezení, jištění a slaňování a další a další postupy.
Večer nás čekají ještě mapy a orientace.

ÚTERÝ
Sestup z chaty v klidu a v pohodě k autům. U jezera nás čeká jetě perfektní slaňovací trenažér, kde si vydatně zaprusíkujeme s neskutečným výhledem :-)))
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři