Fotogalerie

SILVRETTA - LEDOVCOVÝ KURZ A VHT 01/2011

04.06.2011

(RAKOUSKO, Silvretta 4. - 7. 6. 2011)

Další pokračování našeho velmi oblíbeného vzdělávácího programu - LEDOVCOVÝ KURZ A VHT NA SILVRETTĚ. Tentokrát prodloužený víkend před sezónou ve vyhlášeném pohoří ...

4. 6. – SOBOTA, NÁSTUP NA CHATU
Naše setkání proběhlo za ještě parádního počasí. Všichni jsme se ryhle sbalili a společně vyrazili na chatu Wiesbadener hütte (2 443 m). Nyní byla ještě zavřená a tak jsme si vychutnávali komfort zdejšího winterraumu.

5. 6. – NEDĚLE, DREILÄNDERSPITZE
Hned po snídani vyrážíme do terénu. Naším cílem je Dreiländerspitze (3 199 m). Podmínky jsou výrazně stížené množstvím napadnutého a mokrého sněhu. Obzvlášť závěrečné metry jdou ztuha, ale vše se nám daří celkem dobře zvládnout. Jenže když se dostaneme do strmého závěrečného sněhového svahu a pokoušíme se o traverz a Ríša se začne propadat po pás, velím raději k otočce. Fůra mokrého a nestabilního sněhu prostě budí respekt.

Na sestupu jsme opatrní a všichni pak mají možnost si pořádně vyzkoušet pohyb na ledovci s krátkou praktickou ukázkou. Zatím nám to šlo výborně a snadno :-)))

6. 6. – PONDĚLÍ, NÁCVIK VYTAŽENÍ Z LEDOVCOVÉ TRHLINY A SKALNÍ LEZENÍ :-)
Ráno nejprve trénujeme záchranné ledovcové mánévry na „sucho“ a v suchu pod střechou :-))) Každý si vyzkouší vytažení kamaráda z trhliny dvěma způsoby. Pokračujeme s nácvikem dalších důležitých technik ...

Než vyrazíme na zdejší skály, pořádně si nacvičíme veškerou činnost, která je nutná a která nám umožní bezpečný postup lanového družstva ve skalním terénu. Počasí vyšlo na knop a tak na vrcholek skal dolézáme přesně ve chvíli, kdy začíná celkem slušně pršet. Během parádního slanění na to ale zapomeneme, pořád to ještě jde :-)))

A aby toho nebylo málo, večer si ještě vytáhneme mapy a vrhneme se do orientace v horském terénu.
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři