Fotogalerie

SILVRETTA - BLOUDĚNÍ V MLZE A LOV PRAŠANU :-)

26.02.2016

(RAKOUSKO - Silvretta 26. 2. - 2. 3. 2016)

Původní plán byl trochu jiný, ale předpověď vydatných sněhových srážek, silného vichru, mlhy nás zahnala do naší milovaný Silvretty zpátky.

Naplánovali jsme si přechod Wiesbadenerhutte - 2x Jamtal hutte - Silvretta hutte. První den jsme lovili prašanové panenské svahy :-))) Druhý den jsme se ve vichřici a v mlze prokousávali k Jamtalce. Ledovec v dolní části dostal v létě asi pěkně zabrat a tak to nebylo úplně na pohodu. Odpoledne jsme ještě vyrazili z chaty na opačnou stranu, trochu potrénovat plíce :-)))

Následující den jsme vyrazili ke Kamzičí špičce a byl to nakonec krásný výstup v mlze s velmi slušným sjezdem v prašánku :-)))
 

Hlavní túra Jamtal hutte - Silvretta hutte nás zavedla nejprve pod Dreilanderspitze a pak mým oblíbeným sjezdem v hlubokém prašanu za naprosté mlhy na Wiesbadenerhutte na polívku. Odtud jsme se vydali směrem pod Piz Buin. Celou cestu jsme ale tvrdě prošlapávali v naprostém mlíku. A teprve až pod sedýlkem se vyjasnilo. Předpověď nám říkala, že by právě v tuto dobu mělo být jasno a bylo :-)

Přechod přes sedlo nás krapet zdržel, ale blížící tma nás hnala kupředu. Snahou bylo najet bezpečnou stopu ledovcem k Silvretta hutte, což jsme stihli naprosto na poslední vteřinu :-))) Dojezd na chatu za naprosté tmy v parádním a nikým neporušeným prašanem, byla jen taková závěrečná třešnička.
 

Poslední túra nás vedla přes velmi strmý svah do sedla a pak táhlý dlouhý sjezd k našemu jezeru a k busu. Našlapávat stopu v 45 stupních za trojky vyžadovalo trochu kalkulace a vše klaplo přesně podle plánů.
 

Parádní okruh za zhoršené viditelnosti a podmínek :-)))

S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři